Könyvek: Természettudomány, medicina

Tételek száma: 46

Eisenmáyer Sándor - Göbel Coelestin: Állatgyógyászat avagy a lovak, szarvasmarhák, juhok, kecskék és sertések s egyéb hasznos háziállataink betegségeinek gyógyítása. Bp., 1885, Franklin, 304 p. Negyedik kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
18843.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Stephens Henry: Mezei gazdaság könyve I. köt. - - The book of the farm czímű munkája nyomán a hazai körülményekhez alkalmazva. Kiadják Korizmics László, Benkő Dániel, Mórocz István. Pest, 1855., Herz János, 4+XII+540+1 p.+3 (litográfiák) t. Szövegközti fametszetű illusztrációkkal. Korabeli aranyozott gerincű vaknyomásos egészvászon-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, régi bélyegzésekkel, foltos lapokkal, az utolsó előtti lapon a szöveget nem érintő hiánnyal (539/540.)
18844.

Stephens Henry: Mezei gazdaság könyve I. köt. - - "The book of the farm" czímű munkája nyomán a hazai körülményekhez alkalmazva. Kiadják Korizmics László, Benkő Dániel, Mórocz István. Pest, 1855., Herz János, 4+XII+540+1 p.+3 (litográfiák) t. Szövegközti fametszetű illusztrációkkal. Korabeli aranyozott gerincű vaknyomásos egészvászon-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, régi bélyegzésekkel, foltos lapokkal, az utolsó előtti lapon a szöveget nem érintő hiánnyal (539/540.)

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Stephens Henry: Mezei gazdaság könyve II. köt. - - The book of the farm czímű munkája nyomán a hazai körülményekhez alkalmazva. Kiadják Korizmics László, Benkő Dániel, Mórocz István. Pest, 1855., Herz János, 4+478+2 p.+4 (litográfiák) t. +1 (kihajtható táblázat) t. Szövegközti fametszetű illusztrációkkal. Korabeli aranyozott gerincű vaknyomásos egészvászon-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, régi bélyegzésekkel, foltos lapokkal, a gerincen sérüléssel.
18845.

Stephens Henry: Mezei gazdaság könyve II. köt. - - "The book of the farm" czímű munkája nyomán a hazai körülményekhez alkalmazva. Kiadják Korizmics László, Benkő Dániel, Mórocz István. Pest, 1855., Herz János, 4+478+2 p.+4 (litográfiák) t. +1 (kihajtható táblázat) t. Szövegközti fametszetű illusztrációkkal. Korabeli aranyozott gerincű vaknyomásos egészvászon-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, régi bélyegzésekkel, foltos lapokkal, a gerincen sérüléssel.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Stephens Henry: Mezei gazdaság könyve V. köt. - - The book of the farm czímű munkája nyomán a hazai körülményekhez alkalmazva. Kiadják Korizmics László, Benkő Dániel, Mórocz István. Pest, 1858., Herz János, 354+2 p. Szövegközti fametszetű illusztrációkkal. Korabeli egészvászon-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen egészen kis sérüléssel, foltos lapokkal.
18846.

Stephens Henry: Mezei gazdaság könyve V. köt. - - "The book of the farm" czímű munkája nyomán a hazai körülményekhez alkalmazva. Kiadják Korizmics László, Benkő Dániel, Mórocz István. Pest, 1858., Herz János, 354+2 p. Szövegközti fametszetű illusztrációkkal. Korabeli egészvászon-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen egészen kis sérüléssel, foltos lapokkal.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Gaál András, dr.: Acta Balneologica et Rheumatologica  Budapest, 1944, Budapesti Központi Gyógy- és Üdülőhelyi Bizottság kiadása (Hungária Nyomda Rt., Budapest), 590 p. + [6 p.] Acta Balneologica et Rheumatologica. Szerkeszti: Gaál András Dr. egyetemi magántanár, ügyvezető igazgató a Gyógyhelyi Bizottság igazgatója. Könyvárusi forgalomba nem került kötet! Dr. Belák Sándor egyetemi r. tanár előszavával, köszönetnyilvánítással, vonatkozó táblázatokkal, részletes tartalomjegyzékkel ellátott kiadvány. Modern vászonkötésben az eredeti címlap felhasználásával.
18847.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
18848.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Prinz Árpád, dr.: A székrekedésről. Bp., 1905. Buschmann F. 24p. Kiadói papírborítóval. Hátoldalán Hunyadi keserűvíz reklámmal Jó állapotban, Ritka!
18849.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
B. Bandelier dr. - Prof. O. Roepke dr.: A gümőkór klinikája. Az összes gumős betegségek kézikönyve és atlasza orvosok és orvostanhallgatók használatára. Ford.: Parassin József dr. Bp., 1916., Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült, kissé hiányos gerinccel, de belül jó állapotban.
18850.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Fodor Ferenc - Tófalvi Zoltán: Gondviselő szem. Szemészeti emlékek a Tékában. Marosvásárhely, 1997, F&F-ny. Kiadói papírkötés. Az egyik szerző, Fodor Ferenc (1926-2000) által Glatz Ferenc (1941- ) Széchenyi-díjas történész, az MTA tagja és volt elnöke részére DEDIKÁLT példány.
18851.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Veress-Rosztóczy-Csinády: Időszerű sportorvosi kérdések Bp., 1938. Stephaneum. 130p. Kiadói papírkötésben
18852.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
18853.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
id. Frivaldszky János (1825-1895) az entomológus, akadémikus és muzeológus. Szeged. 2016. 54p.
18854.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft