Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 121

1889 Rónay Jácint püspök autográf névjegye
13884.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
23
1890 Adorján Ármin, született Auspitz (1867-1938) újságíró, szerkesztő, ügyvéd, a naagyváradi Szabadság c. lap főszerkesztőjének levelezőlapja Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek,
13885.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
1892-1894 Régi díszes emlékkönyv, nagyrészt debreceni bejegyzésekkel, egy-két rajzzal, két litografált lappal.
13886.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
cca 1894 Koszorúdísz Kossuth Lajos (1802 - 1894) temetéséről, h: 16,5 cm
13887.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
26
1894 A Thanhoffer család címerének kézzel rajzolt mintája. Magyarsolymosi Koncz Gyula jelzett rajza 17x21 cm
13888.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
cca 1900 Zalahosszúfalu kézzel rajzolt térkép, szakadt, hiányos 40x47 cm + a Szentkirályi kúria tervrajza 32x47 cm Zalaapáti
13889.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
1904 Házi Kincstár 4. kötet: Fizetés és munkadíj - Hajhullás ellen. Kézzel írt házi kincstár, izgalmas témákkal, benne fizetés és munkadíj, flanell tisztítása és mosása, fog ápolása, fürdők, füstölők készítése, galambbal kapcsolatos szócikkek, különféle haszonnövényekkel kapcsolatos szócikkek (pl.: füge, gesztenye, gyümölcsök...stb.), gombákkal kapcsolatos szócikkek, néhány recept (pl.: Grog), hajhullás elleni szócikkek. Kopott egészvászon-kötésben, 1135-1517+15 p.
13890.

1904 Házi Kincstár 4. kötet: Fizetés és munkadíj - Hajhullás ellen. Kézzel írt "házi kincstár", izgalmas témákkal, benne fizetés és munkadíj, flanell tisztítása és mosása, fog ápolása, fürdők, füstölők készítése, galambbal kapcsolatos szócikkek, különféle haszonnövényekkel kapcsolatos szócikkek (pl.: füge, gesztenye, gyümölcsök...stb.), gombákkal kapcsolatos szócikkek, néhány recept (pl.: Grog), hajhullás elleni szócikkek. Kopott egészvászon-kötésben, 1135-1517+15 p.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
1905 Házi Kincstár 9. kötet, 2780-3039-ig. Méz szüret - Pályaválasztás és az összes pályákról-ig. Kézzel írt családi házi kincstár, benne különféle izgalmas témákkal, közte mézzel kapcsolatos szócikkek, molyok elleni szócikkek, musttal, narancs-bowle-val, népszokások, nyúllal, olajjal és pálinkákkal kapcsolatos szócikkek. Kopott egészvászon-kötésben, 4045-4428+13 p.
13891.

1905 Házi Kincstár 9. kötet, 2780-3039-ig. Méz szüret - Pályaválasztás és az összes pályákról-ig. Kézzel írt családi "házi kincstár", benne különféle izgalmas témákkal, közte mézzel kapcsolatos szócikkek, molyok elleni szócikkek, musttal, narancs-bowle-val, népszokások, nyúllal, olajjal és pálinkákkal kapcsolatos szócikkek. Kopott egészvászon-kötésben, 4045-4428+13 p.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
1905 Házi Kincstár 11. kötet, 3398-3819-ig.  Reked(t)ség ellen - Szívdobogás -ig. Kézzel írt családi házi kincstár, benne különféle izgalmas témákkal, közte répa, retek, réz, ribizke, rózsa, sajt, sertés, sonka, sonkapác, sör, szamóca, szappan, szarvasmarhára vonatkozó és más izgalmas témákra vonatkozó szócikkekkel. Kopott egészvászon-kötésben, 4809-5184 p.
13892.

1905 Házi Kincstár 11. kötet, 3398-3819-ig. Reked(t)ség ellen - Szívdobogás -ig. Kézzel írt családi "házi kincstár", benne különféle izgalmas témákkal, közte répa, retek, réz, ribizke, rózsa, sajt, sertés, sonka, sonkapác, sör, szamóca, szappan, szarvasmarhára vonatkozó és más izgalmas témákra vonatkozó szócikkekkel. Kopott egészvászon-kötésben, 4809-5184 p.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
1906 Házi Kincstár 17. kötet, 4715 f. sz - 4856-igh. Rómától Szélhámosig. Kézzel írt családi házi kincstár, benne különféle izgalmas témákkal, közte betyárok, csángónép eredete, kognak készítése, likőrök készítése, tyúkfajok, vaj és más izgalmas témák. Kopott egészvászon-kötésben, 7129-7520-ig.
13893.

1906 Házi Kincstár 17. kötet, 4715 f. sz - 4856-igh. Rómától Szélhámosig. Kézzel írt családi "házi kincstár", benne különféle izgalmas témákkal, közte betyárok, csángónép eredete, kognak készítése, likőrök készítése, tyúkfajok, vaj és más izgalmas témák. Kopott egészvászon-kötésben, 7129-7520-ig.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
1908-1909 Házi Kincstár 22. kötet, 6131 f. sz - 6360-ig. Kézzel írt családi házi kincstár, benne különféle izgalmas témákkal, közte alkohol elleni törekvések, bor (tokaji), malagai bor, Bosznia háziipara, lóverseny, mozgófénykép, repülőgép, nőkre vonatkozó és más érdekes szócikkek. Kopott egészvászon-kötésben, 600 p.
13894.

1908-1909 Házi Kincstár 22. kötet, 6131 f. sz - 6360-ig. Kézzel írt családi "házi kincstár", benne különféle izgalmas témákkal, közte alkohol elleni törekvések, bor (tokaji), malagai bor, Bosznia háziipara, lóverseny, mozgófénykép, repülőgép, nőkre vonatkozó és más érdekes szócikkek. Kopott egészvászon-kötésben, 600 p.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
1909 Házi Kincstár 23. kötet, 6661 f. sz - 6661 f. számig. Kézzel írt családi házi kincstár, benne különféle izgalmas témákkal, földrengésről, hajókról szóló szócikkek, kenyérről, konyháról szóló szócikkekkel, lóval kapcsolatos szócikkek, nőkről szóló szócikkek, és vasútról szóló szócikkek, Kopott egészvászon-kötésben, az utolsó lap sarkán hiánnyal, 600 p.
13895.

1909 Házi Kincstár 23. kötet, 6661 f. sz - 6661 f. számig. Kézzel írt családi "házi kincstár", benne különféle izgalmas témákkal, földrengésről, hajókról szóló szócikkek, kenyérről, konyháról szóló szócikkekkel, lóval kapcsolatos szócikkek, nőkről szóló szócikkek, és vasútról szóló szócikkek, Kopott egészvászon-kötésben, az utolsó lap sarkán hiánnyal, 600 p.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft