https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Térképek

Tételek száma: 261

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
1796 Reilly, Franz Johann Joseph von (1766-1820): Karte von dem Königreiche Ungarn und der Königreichen Kroatien und Sklawonien und der Grossfürsenthum Siebenbürgen. - Magyarország, Horvátország.. és az Erdélyi nagyhercegség térképe. Színezett rézmetszet, felső részén folttal / Colored engraving with stain on the upper third 685x505 mm
17192.

1796 Reilly, Franz Johann Joseph von (1766-1820): Karte von dem Königreiche Ungarn und der Königreichen Kroatien und Sklawonien und der Grossfürsenthum Siebenbürgen. - Magyarország, Horvátország.. és az Erdélyi nagyhercegség térképe. Színezett rézmetszet, felső részén folttal / Colored engraving with stain on the upper third 685x505 mm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
140 000 Ft
378,38
EUR
,
411,76
USD
Ajánlatok száma:
0
Magyarország térképe a pozsareváci béke után, jobb felső sarkában Temesvár ostromának képével. Hungaria cum adiacentibus Provinciis nova et accuratiori forma exhibetur a Christoph. Weigelio. Weigel, Christoph (1654-1725). Színezett rézmetszetű térkép. Szélén sérült és minimális kb 1cm2 mértékben hiányos. 605x405 mm
17193.

Magyarország térképe a pozsareváci béke után, jobb felső sarkában Temesvár ostromának képével. Hungaria cum adiacentibus Provinciis nova et accuratiori forma exhibetur a Christoph. Weigelio. Weigel, Christoph (1654-1725). Színezett rézmetszetű térkép. Szélén sérült és minimális kb 1cm2 mértékben hiányos. 605x405 mm

 
Eladva
Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
EUR
,
117,65
USD
Ajánlatok száma:
1
cca 1660 Hungary, Hungaria. Magyarország színezett rézmetszetű térképe. Alatta és hátoldalán a Magyar Királyság angol nyelvű leírásával. London, é.n. 187x182 mm, lapméret 197x308 mm
17194.

cca 1660 Hungary, Hungaria. Magyarország színezett rézmetszetű térképe. Alatta és hátoldalán a Magyar Királyság angol nyelvű leírásával. London, é.n. 187x182 mm, lapméret 197x308 mm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
EUR
,
176,47
USD
Ajánlatok száma:
0
XVIII. sz. első fele Johann Babtiste Homann (1664-1724): Danubii Fluminis (ab urbe Lentia usq. et ultra Bydenam urbem cum influentibus fluviis delineati) Pars Media, in qua Hungaria, Sclavonia, Bosnia, Dalmatia et Servia cum vicinis aliis Regionibus - accurat? describuntur ? Ioh. Bapt. Homanno S. C. M.Geographo Norimbergae. Magyarország és a Duna medence térképe, In: Homann: Atlas von Hundert Charten 154., Szántai: Homann 6c., kézzel színezett rézmetszet, papír, kis kopásnyomokkal, 49x56 cm, lap: 56x64 cm
17195.

XVIII. sz. első fele Johann Babtiste Homann (1664-1724): "Danubii Fluminis (ab urbe Lentia usq. et ultra Bydenam urbem cum influentibus fluviis delineati) Pars Media, in qua Hungaria, Sclavonia, Bosnia, Dalmatia et Servia cum vicinis aliis Regionibus - accurat? describuntur ? Ioh. Bapt. Homanno S. C. M.Geographo Norimbergae." Magyarország és a Duna medence térképe, In: Homann: Atlas von Hundert Charten 154., Szántai: Homann 6c., kézzel színezett rézmetszet, papír, kis kopásnyomokkal, 49x56 cm, lap: 56x64 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
EUR
,
117,65
USD
Ajánlatok száma:
0
Euler, Leonhard (1707-1783) Tabula geograph. Magnae Britanniae ad emendatiora Exempla adhuc edita jussu... - Nagy-Britannia térképe. Nagyméretű, színezett rézmetszet. / Large map of Great Britain Large copper plate engraved map. metszet: 365x315 mm Hátul ragasztással megerősítve
17196.

Euler, Leonhard (1707-1783) Tabula geograph. Magnae Britanniae ad emendatiora Exempla adhuc edita jussu... - Nagy-Britannia térképe. Nagyméretű, színezett rézmetszet. / Large map of Great Britain Large copper plate engraved map. metszet: 365x315 mm Hátul ragasztással megerősítve

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
EUR
,
117,65
USD
Ajánlatok száma:
0
cca 1769 Isaak Tirion (1705-1769): Nieuwe Kaart van t Koninkryk Hongaryen en Zevenbergen na de laatste ondekkingen. t Amsterdam by Isaak Tirion. Magyarország és Erdély térképe, In: Tirion, Isaak: Nieuwe en Beknopte Hand-Atlas (Amsterdam, 1769 után), kézzel színezett rézmetszet, papír, a széleken kis gyűrődésnyomokkal, szakadásokkal, 28x33 cm, lap: 44x54 cm
17197.

cca 1769 Isaak Tirion (1705-1769): "Nieuwe Kaart van 't Koninkryk Hongaryen en Zevenbergen na de laatste ondekkingen. 't Amsterdam by Isaak Tirion." Magyarország és Erdély térképe, In: Tirion, Isaak: Nieuwe en Beknopte Hand-Atlas (Amsterdam, 1769 után), kézzel színezett rézmetszet, papír, a széleken kis gyűrődésnyomokkal, szakadásokkal, 28x33 cm, lap: 44x54 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,30
EUR
,
105,88
USD
Ajánlatok száma:
0
76 db magyar katonai térkép cca 1910-1920 általában szép állapotban
17198.

76 db magyar katonai térkép cca 1910-1920 általában szép állapotban

 
Eladva
Kikiáltási ár:
34 000 Ft
91,89
EUR
,
100,00
USD
Ajánlatok száma:
3
Ázsia térképe Homann, Johann Babtist - Johann Matthias Hazius.: Asia Secundum legitimas Projectionis Stereigraphicae A térkép felett francia nyelvű címleírás. Megjelent: Nürnberg, 1747. Atlas Novus Terrarum Orbis Imperia. színezett rézmetszet 55x48 cm, Kartonra kasírozva, szélén a képet nem érintő sérülésekkel / Map of Asia colored engraving with some faults on the edges 59x50 cm
17199.

Ázsia térképe Homann, Johann Babtist - Johann Matthias Hazius.: Asia Secundum legitimas Projectionis Stereigraphicae A térkép felett francia nyelvű címleírás. Megjelent: Nürnberg, 1747. Atlas Novus Terrarum Orbis Imperia. színezett rézmetszet 55x48 cm, Kartonra kasírozva, szélén a képet nem érintő sérülésekkel / Map of Asia colored engraving with some faults on the edges 59x50 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
EUR
,
58,82
USD
Ajánlatok száma:
0
1789 Das Koenigreichs Ungarn in seine Zehen Gebiethe und alle Gespannschaften abgetheilt. A Magyar Királyság térképe, rendkívül szépen színezett rézmetszet, In: Reilly, Franz Johann Josef von: Schauplatz der fünf Theile der Welt, Bécs/Wien, 1789, Szántai: Reilly 2, 23x30,5 cm, lap: 26x35 cm
17200.

1789 "Das Koenigreichs Ungarn in seine Zehen Gebiethe und alle Gespannschaften abgetheilt." A Magyar Királyság térképe, rendkívül szépen színezett rézmetszet, In: Reilly, Franz Johann Josef von: Schauplatz der fünf Theile der Welt, Bécs/Wien, 1789, Szántai: Reilly 2, 23x30,5 cm, lap: 26x35 cm

 
Eladva
Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
EUR
,
88,24
USD
Ajánlatok száma:
1
1793 Delineatio Territorii Posessionis Hoszszú-falu Inclyto Comitatui Szaladiensi ingremiatae concinnata a Samuele Eszenyi Jurato geometra Anno 1793. kézzel rajzolt térkép Szalai (Zalai) Testülethez benyújtott Hosszúfalu (Zalaapáti) birtokterület lehatárolását Eszenyi Sámuel esküdt geometra készítette. Vászonra kasírozva. 70 x 49 cm, jobb alsó részén 2 db. kivágott ovális rész. (A földmérő több zalai birtokosnál végzett hasonló munkát, pl. Zalacsány, Kehida. Díszes kartussal
17201.

1793 Delineatio Territorii Posessionis Hoszszú-falu Inclyto Comitatui Szaladiensi ingremiatae concinnata a Samuele Eszenyi Jurato geometra Anno 1793. kézzel rajzolt térkép Szalai (Zalai) Testülethez benyújtott Hosszúfalu (Zalaapáti) birtokterület lehatárolását Eszenyi Sámuel esküdt geometra készítette. Vászonra kasírozva. 70 x 49 cm, jobb alsó részén 2 db. kivágott ovális rész. (A földmérő több zalai birtokosnál végzett hasonló munkát, pl. Zalacsány, Kehida. Díszes kartussal

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
EUR
,
88,24
USD
Ajánlatok száma:
0
58 db K.u.K katonai térkép 1:200.000 K.u.K Militargeographisches Institut.  A kb. 49 x 68 cm papír térképszelvényeken katonai precizitással ábrázolják Magyarország és az ország körüli európai területeket. Feltüntetik a felmérés évét, a léptéket, szélességi-és hosszúsági fokokat, városokat, községeket, tanyákat, folyókat, mocsarakat, domborzatot a szintkülönbség megadásával, négy égtáj alapján a szomszédos területek irányát a fő település nevével. Magyar nyelven ismert térképi jelölések magyar nyelvűek, a többi az adott terület nyelvi járásának megfelelő. Ez érvényes a fontosabb objektumok nevére is pl.: Gyár, Kastély, Csárda, korcsma, Zárda, Major, Vadászlak, Rom.  1. 38­­* 46* SZEGEDIN  2. 43­* 47* GYERGYÓ- SZT-MIKLÓS  3. 36* 48* KOMORN  4. 37* 47* BUDAPEST KECSKEMÉT  5. 40* 48* MUNKÁCS  6. 35­* 46* BJELOVAR  7. 36­* 47* SZÉKESFEHÉRVÁR  8. 40* 47* GOSZWARDEN Nagyvárad  9. 33* 46* CILLI  10. 37* 48* BUDAPEST (LOSONC)  11. Umgebungskarte von BUDAPEST  12. 34* 46* ZAGREB  13. 39* 50* TARNOW  14. ALSÓ-LENDVA und LENTI zone 19 col XV.  15. 41* 46* GYULA-FEHÉRVÁR (KARSBURG)  16. 42* 47* BESZTERCE (BISTRIZ)  17. 41* 47* KOLOZSVÁR (KLAUSENBURG)  18. 38* 47* SZOLNOK  19. 36*­ 47* SZÉKESFEHÉRVÁR ­  20. 39* 47* BÉKÉS-CSABA  21. 38* 48* MISKOLC  22. 39* 48* DEBRECEN  23. 35* 46* BJELOVAR Pecsétnyomóval felülbélyegezve: 1915. II. 10.  24. 36* 46* KAPOSVÁR 5459 kétoldalas első oldal Ivanics rendszer, másik oldal  23. 33* 46* FÜNFKIRCHEN  Mérték 1:75.000 M. KIR. HONVÉD TÉRKÉPÉSZETI INTÉZET  25. KAPOSVÁR 5459  26. 33* 50* KOLIN  27. 44* 45* PLOESTI  28. 40* 45* ORSOVA  29. 39* 45* WERSCHETZ  30. 37* 45* MIRIWITZ  31. 36* 45* BROD  32. 42* 46* NAGY-SZEBEN (HERMANNSTADT)  33. 34* 45* KOSTAJNICA  34. 33* 45* ZENG  35. 44* 46* KÉZDI-VÁSÁRHELY  36. 43* 46* BRASSÓ (KRONSTADT)  37. 44* 48* CZERNOWITZ  38. 43* 48* SNIATYN  39. 42* 48* MÁRAMOROS-SZIGET  40. 41* 48* SZATMÁR-NÉMETI  41. 44* 49* HUSIAYIN  42. 42* 49* STNISLAU  43. 41* 49* TURKA  44. 35* 48* PRESSBURD  45. 40* 49* UNGVAR  46. 39* 49* KASSA (KASCHAU)  47. 38* 49* LEUTSCHAU  48. 36* 49* TRENTSCHIN  49. 35* 49* LUNDENBURG  50. 33* 47* GRAZ  51. 38* 45* BELGRAD  52. 44* 47* PIATRA  53. LETENYE 5457 kétoldalas 1. oldal: Ivanics rendszer hátoldal: Budapesti rendszer  54. első lap: NAGYKANIZSA 5458 hátlap NAGYKANIZSA 5459  55. 33 48 ST PÖLTEN  56. 43* * 49 KOLOMEA  57. Szegély és felirat nélkül (térképen: Zalalövő)  58. Szegély és felirat nélkül (térképen: Warasd)
17202.

58 db K.u.K katonai térkép 1:200.000 K.u.K Militargeographisches Institut. A kb. 49 x 68 cm papír térképszelvényeken katonai precizitással ábrázolják Magyarország és az ország körüli európai területeket. Feltüntetik a felmérés évét, a léptéket, szélességi-és hosszúsági fokokat, városokat, községeket, tanyákat, folyókat, mocsarakat, domborzatot a szintkülönbség megadásával, négy égtáj alapján a szomszédos területek irányát a fő település nevével. Magyar nyelven ismert térképi jelölések magyar nyelvűek, a többi az adott terület nyelvi járásának megfelelő. Ez érvényes a fontosabb objektumok nevére is pl.: Gyár, Kastély, Csárda, korcsma, Zárda, Major, Vadászlak, Rom. 1. 38­­* 46* SZEGEDIN 2. 43­* 47* GYERGYÓ- SZT-MIKLÓS 3. 36* 48* KOMORN 4. 37* 47* BUDAPEST KECSKEMÉT 5. 40* 48* MUNKÁCS 6. 35­* 46* BJELOVAR 7. 36­* 47* SZÉKESFEHÉRVÁR 8. 40* 47* GOSZWARDEN Nagyvárad 9. 33* 46* CILLI 10. 37* 48* BUDAPEST (LOSONC) 11. Umgebungskarte von BUDAPEST 12. 34* 46* ZAGREB 13. 39* 50* TARNOW 14. ALSÓ-LENDVA und LENTI zone 19 col XV. 15. 41* 46* GYULA-FEHÉRVÁR (KARSBURG) 16. 42* 47* BESZTERCE (BISTRIZ) 17. 41* 47* KOLOZSVÁR (KLAUSENBURG) 18. 38* 47* SZOLNOK 19. 36*­ 47* SZÉKESFEHÉRVÁR ­ 20. 39* 47* BÉKÉS-CSABA 21. 38* 48* MISKOLC 22. 39* 48* DEBRECEN 23. 35* 46* BJELOVAR Pecsétnyomóval felülbélyegezve: 1915. II. 10. 24. 36* 46* KAPOSVÁR 5459 kétoldalas első oldal Ivanics rendszer, másik oldal 23. 33* 46* FÜNFKIRCHEN Mérték 1:75.000 M. KIR. HONVÉD TÉRKÉPÉSZETI INTÉZET 25. KAPOSVÁR 5459 26. 33* 50* KOLIN 27. 44* 45* PLOESTI 28. 40* 45* ORSOVA 29. 39* 45* WERSCHETZ 30. 37* 45* MIRIWITZ 31. 36* 45* BROD 32. 42* 46* NAGY-SZEBEN (HERMANNSTADT) 33. 34* 45* KOSTAJNICA 34. 33* 45* ZENG 35. 44* 46* KÉZDI-VÁSÁRHELY 36. 43* 46* BRASSÓ (KRONSTADT) 37. 44* 48* CZERNOWITZ 38. 43* 48* SNIATYN 39. 42* 48* MÁRAMOROS-SZIGET 40. 41* 48* SZATMÁR-NÉMETI 41. 44* 49* HUSIAYIN 42. 42* 49* STNISLAU 43. 41* 49* TURKA 44. 35* 48* PRESSBURD 45. 40* 49* UNGVAR 46. 39* 49* KASSA (KASCHAU) 47. 38* 49* LEUTSCHAU 48. 36* 49* TRENTSCHIN 49. 35* 49* LUNDENBURG 50. 33* 47* GRAZ 51. 38* 45* BELGRAD 52. 44* 47* PIATRA 53. LETENYE 5457 kétoldalas 1. oldal: Ivanics rendszer hátoldal: Budapesti rendszer 54. első lap: NAGYKANIZSA 5458 hátlap NAGYKANIZSA 5459 55. 33 48 ST PÖLTEN 56. 43* * 49 KOLOMEA 57. Szegély és felirat nélkül (térképen: Zalalövő) 58. Szegély és felirat nélkül (térképen: Warasd)

 
Eladva
Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
EUR
,
88,24
USD
Ajánlatok száma:
7
Ortelius, Abraham: Transilvania - Erdély térképe 1598. Antwerpen. Színezett rézmetszet, paszpartuban / colored copper plate engraving 110x75 mm
17203.

Ortelius, Abraham: Transilvania - Erdély térképe 1598. Antwerpen. Színezett rézmetszet, paszpartuban / colored copper plate engraving 110x75 mm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
EUR
,
88,24
USD
Ajánlatok száma:
0

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Élő közvetítés

Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz