Könyvek: Történelem

Tételek száma: 164

Füzes F. Miklós: Die Flanzenfunde des Langobardischen Gräberfeldes von Vörs. Acta Archaeologica Academiae Scentiarium Hungaricae. Bp., 1964.,. Akadémiai-ny., fekete-fehér illusztrációkkal, német nyelven, 409-441 p.+XXXIX-L t.   A szerző, Füzes F. Miklós (1931-1997) archeobotanikus, muzeológus által DEDIKÁLT példány.
16925.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Kákosy László: Varázslás az ókori Egyiptomban. Kőrösi Csoma Kiskönyvtár 7. Bp., 1974, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
16926.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Boldog Élet Könyvtára, 2 kötet (13. és 14. sz.): Fodor Erzsébet: Hogyan ápolja testét a nő és a férfi?; Z. Tábori Piroska - Rónay Viktor: Jó modor és a nemes szórakozások. Bp., é.n., Élet és Egészség. Kiadói tűzött papírkötés, kissé viseltes, foltos állapotban, az egyik füzet lejáró borítóval.
16927.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Féja Géza: Örök magyar március. Nemzeti Könyvtár 63. sz. Bp., é.n., Stádium, 64 p. A borító és az illusztrációk Fáy Dezső munkái. Kiadói tűzött papírkötés, kopottas, kissé sérült borítóval.
16928.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Várallyay Gyula: Tévúton. Ügynökök az ötvenhatos diákmozgalomban nyugaton. Bp., 2011., 1956-ois Intézet - Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára - LHarmattan. Kiadói papírkötés.   A szerző, Várallyay Gyula (1937-) 1956-os menekült által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.
16929.

Várallyay Gyula: Tévúton. Ügynökök az ötvenhatos diákmozgalomban nyugaton. Bp., 2011., 1956-ois Intézet - Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára - L'Harmattan. Kiadói papírkötés. A szerző, Várallyay Gyula (1937-) 1956-os menekült által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Szent István. Első nagy királyunk élete és alkotásai. Hóman Bálint, Csapody Csaba, Bakács István János, Nevelős Ágoston, Ember Győző, Belitzky János és Guillemot Katalin tanulmányai. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 88+(8) p. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon kötés, gerincen apró sérüléssel, kissé kopott borítóval, laza kötéssel.
16930.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Franz Boll-Carl Bezold: Csillaghit és csillagfejtés. Ford.: Bendl Júlia. Kákosy László kísérőtanulmányával. Curiositas I. Bp., 1987., Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói javított papír védőborítóban.
16931.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Szűcsi József: Horvátország népessége. Bp., 1916. Fritz Ármin. 32p. Tűzve, szakadt, elvált papírborítóval, Bajza József ex librisével
16932.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Ábel András: Los Alamostól Nagaszakiig. Az atombomba története. Bp., 1995, Püski. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16933.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Kühnelt-Leddihn Erik: Jezsuiták, nyárspolgárok, bolsevikik. Bp., Pázmány Péter Irodalmi Társaság. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
16934.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Az ősi magyar hitvilág. Válogatás a magyar mitológiával foglalkozó XVIII-XIX. századi művekből. Vál., szerk.: Diószegi Vilmos. A Magyar Néprajz Klasszikusai. Bp., 1971, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói kissé szakadt papír védőborítóval.
16935.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Losonczi Zoltán: Bél Mátyás és a magyar tudomány. Különlenyomat. Bp., 1927., Bárkány-ny., 18 p. Kiadói papírkötés.
16936.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft