Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 35

Világügyelő. Tanulmányok Hoppál Mihály 70. születésnapjára. Szerk. Czövek Judit, Dyekiss Virág, Szilágyi Zsolt. Bp., 2012., Magyar Vallástudományi Társaság. Kiadói papírkötés.  Hoppál Mihály (1942-) Széchenyi-díjas etnológus, folklorista.
17455.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
17456.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
[Henry Charles Carey (1793-1879)] Carey Henrik: A társadalmi tudomány kézikönyve. - - ,,Principles of Social Science czimü munkájának átdolgozata. Angolból forditotta Halász Imre. Pest, 1867., Heckenast Gusztáv, XVI + 575 p. Egyetlen kiadás. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, a hátsó kötéstáblán sérüléssel, javított gerinccel, foltos lapokkal.
17457.

[Henry Charles Carey (1793-1879)] Carey Henrik: A társadalmi tudomány kézikönyve. - - ,,Principles of Social Science" czimü munkájának átdolgozata. Angolból forditotta Halász Imre. Pest, 1867., Heckenast Gusztáv, XVI + 575 p. Egyetlen kiadás. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, a hátsó kötéstáblán sérüléssel, javított gerinccel, foltos lapokkal.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Szondi Lipót: Ember és sors. Három tanulmány. Bp., 1996., Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés.
17458.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Jean Mitry: A film esztétikája és pszichológiája. A formák. Bp., 1976. Filmarchívum. 474p. Kiadói papírkötésben
17459.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Sigmund Freud: A lélekelemzés legújabb eredményei. Fordította: Dr. Lengyel József. Ampelos Könyvek I. Debrecen, 1943, Pannonia-ny. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé sérült, kissé hiányos papír védőborítóban, műanyag védőborítóban. + Dr. S. Freud: Pszichoanalizis. Öt előadás a Worcesteri (Mass.) Clark-Univerity alapításának húszéves emlékünnepén. (1909. szeptember.) Ford.: Ferenczi Sándor. Bp., 1915-1919., Dick Manó. Második és harmadik kiadás. Kiadói papírkötés, a 3. kiadás borítója hiányzik, a 2. kiadás széteső állapotban.
17460.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Dr. Simon József Sándor: Tudomány-e Pikler Gyula tanítása vagy egyszerűen csak demagógia? Bp., 1907. Papírkötés, jó állapotban.
17461.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Platon válogatott művei I-III. köt. I. köt. Gorgias, Philebos. Ford. és bevezetéssel ellátta: Péterfy Jenő. Második kiadás. II. köt.: Euthyphron, Sokretes védekezése, Kriton, Phaidon. Ford., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Dr. Gyomlay Gyula. Második kiadás. III. köt. Symposion. Phaidros. Fordította, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Dr. Dercsényi Móricz. Filozófiai Írók Tára X-XI-XXII. köt. [Egybekötve.] Bp., 1913-1909, Franklin, 210+1;184+1;164 p. Átkötött félbőr-kötés, a borítón kopásnyomokkal, a gerinc megfakult.
17462.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
[Immanuel] Kant: Kant prolegomenái minden leendő metafizikához, mely tudományként fog szerepelni.  Ford. magyarázatokkal ellátta Alexander Bernát. Filozófiai Írók Tára VIII. kötet. Bp. 1909. Franklin-Társulat, XVIII+2+128 p. Második, javított és bővített kiadás. Hozzákötve: Dr. S[igmund] Freud: Pszichoanalízis. Öt előadás a Worcesteri (mass.) Clark-University alapításának huszéves emlékünnepén (1909 szeptember.) Ford.: Ferenczi Sándor. Bp., 1915., Nap, 62 p.; Henri Bergson: Idő és szabadság. Tanulmány elméletünk közvetlen adatairól. Ford., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Dr. Dienes Valéria. Filozófiai Írók Tára új sorozat. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 199+1 p. Átkötött egészvászon-kötés, foltos lapélekkel.
17463.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Schwegler Albert: A bölcselet története. Dr. Mitrovics Gyula fordítása. A Koebber-től átnézett és bővített tizenötödik kiadás után. Bp.,1904, Franklin, 547 p. Átkötött egészvászon-kötés, a lapok tetején folttal.
17464.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Filozófiai Írók Tára 5 kötete, egybekötve:   Descartes. I. Értekezés az értelem helyes használatának s a tudományos igazságok kutatásának módszeréről. II. Emlékedések a metafizikáról. Ford. s a magyarázatokkal ellátta: Alexander Bernát.;   Schopenhauer. I. A halálról. II. A faj élete. III. A tulajdonságok öröklése. IV. A nemi szerelem metafizikája. V. Az élethez való akarat igenléséről. VI. Az élet értelméről. Ford. és magyarázatokkal ellátta: Bánóczi József. Második javított kiadás.;   Hume. Vizsgálódás az emberi értelemről. Ford. és magyarázatokkal ellátta: Alexander Bernát.;   Alexander Bernát: A XIX. század pesszimizmusa. (Schopenhauer és Hartmann.);   Bacon. A Novum Organum I. rész. Ford. és magyarázatokkal ellátta: Balogh Ármin.   Bp.,1881-1892-1882-1884-1885, Franklin, VIII+180+2; 160; VI+2+192; 152; 156+1 p. Korabeli félvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, egy lap laza, néhány lapon ceruzás aláhúzás, bejegyzés.
17465.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
17466.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft