Könyvek: Judaika

Tételek száma: 19

Varga István: Az Izráeliták régi rendtartásai és szokásai. (Sidó antiquitas, vagy archaeologia). Az exegetica theologia harmadik része. Kiadta tanítványai számára - - Sz. I. M. D. és professor. Debreczenbenn, 1818, Tóth Ferentz, I-VI, 7-383+1 p. Korabeli félbőr-kötés, foltos lapokkal, névbejegyzéssel.
17531.

Varga István: Az Izráeliták' régi rendtartásai és szokásai. ('Sidó antiquitas, vagy archaeologia). Az exegetica theologia harmadik része. Kiadta tanítványai számára - - Sz. I. M. D. és professor. Debreczenbenn, 1818, Tóth Ferentz, I-VI, 7-383+1 p. Korabeli félbőr-kötés, foltos lapokkal, névbejegyzéssel.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
17532.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
17533.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
A zsidó Budapest. Emlékek, szertartások, történelem. Szerk.: Komoróczy Géza. 1-2. köt. Bp., 1995, MTA Judaisztikai Kutatócsoport. Kiadói papírkötésben.
17534.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Lőwinger Sámuel: Zecharja könyvének egysége. A második zsidó honalapítás problémái Zecharja prófáciáinak tükrében. Bp., 1941. 52p. Kiadói papírkötésben, sérüléssel
17535.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
13
Stern, [Max Emanuel]: Gebete der Israeliten. [Izraelita imakönyv]. Wien, 1876, Josef Schlesinger. Héber és német nyelven. Dekoratív, réz és csont rátétekkel díszített bársonykötésben, kissé viseltes állapotban, helyenként sérült, kijáró lapokkal.
17536.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Weisz Pál: Az aggada Jónáthán ben Uzziel targumában. Bp., 1931 50p. Sérült papírborítóval
17537.

Weisz Pál: Az aggada Jónáthán ben 'Uzziel targumában. Bp., 1931 50p. Sérült papírborítóval

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
23
Héber nyelvű könyv. Újrakötött egészvászon kötés, kopottas állapotban.
17538.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Jakab Réka: Bérlőből polgár. Pápa város zsidó közösségének társadalom- és gazdaságtörténete 1748-1848. Bp.-Pápa, 2014., LHarmattan - Magyar Nemzeti Levéltár Veszprém Megyei Levéltára. CD-melléklettel. Kiadói papírkötés.
17539.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Mezei András: Honfoglaló. Versek. Az 50 éves Izrael köszöntése. New York-Bp.-Jeruzsálem,(1998),Múlt és Jövő. Kiadói papírkötés.   A szerző, Mezei András (1930-2008) író, költő által Pomogáts Béla (1934-) Széchenyi-díjas kritikus, tanár, irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány.
17540.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
The Haggadah with a revised English translation. reprintje. 91p. Kiadói papírkötésben foltos borítóval
17541.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
17542.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft