Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 380

[Comenius, Johannes Amos/Komenský, Jan Amos (1592-1670)]: Joh. Amos Comenii: Orbis Sensualium Pictus Bilingvis. Hoc est omnium fundamentalium in mundo rerum & in vita actionum, pictura et nomenclatura. Latina & Hungarica. A Látható Világ két-féle nyelven, az az: Minden derekassabb ez világon lévö dolgoknak és ez életben-valo cselekedeteknek le-ábrézolása, és Deák, s -Magyar meg-nevezése. Szentendre, 2004., Vincze László és Fiai Papírmerítő Műhely. Facsimile kiadás: Coronae [Brassó], 167. Petri Pfannenschmiedii,(Nicolaus Molitor. Kiadói bordázott gerincű egészbőr-kötés, réz kapcsokkal, vászonborítású kartontokban, rendkívül igényes merített papíron, a borítón kopásnyomokkal. Rendkívül dekoratív, nagyon igényes kivételű facsimile kiadás. Ritka
17665.

[Comenius, Johannes Amos/Komenský, Jan Amos (1592-1670)]: Joh. Amos Comenii: Orbis Sensualium Pictus Bilingvis. Hoc est omnium fundamentalium in mundo rerum & in vita actionum, pictura et nomenclatura. Latina & Hungarica. A' Látható Világ két-féle nyelven, az az: Minden derekassabb ez világon lévö dolgoknak és ez életben-valo cselekedeteknek le-ábrézolása, és Deák, s -Magyar meg-nevezése. Szentendre, 2004., Vincze László és Fiai Papírmerítő Műhely. Facsimile kiadás: Coronae [Brassó], 167. Petri Pfannenschmiedii,(Nicolaus Molitor. Kiadói bordázott gerincű egészbőr-kötés, réz kapcsokkal, vászonborítású kartontokban, rendkívül igényes merített papíron, a borítón kopásnyomokkal. Rendkívül dekoratív, nagyon igényes kivételű facsimile kiadás. Ritka

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
17666.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
17667.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Herczeg Ferenc válogatott munkáinak emlékkiadása 1-40. köt. + 1 db duplum az 1. kötetből. Teljes! Bp.,(1934-1936), Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon-kötések, a borítón Pátzay Pál által tervezett aranyozott Herczeg Ferenc portréval, változó állapotban, kopott borítókkal.
17668.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
17669.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
17670.

Kikiáltási ár:
13 000 Ft
35,14
38,24
17671.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17672.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Karinthy Frigyes művei 1-22. köt. Metropol Könyvtár. Bp., 2011-2012., Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés.
17673.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Zola összes művei sorozat 40 kötete. Bp.,én., Christensen és Tsa - Gutenberg. Kiadói aranyozott, lila egészvászon-kötés, Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) Emile Zola emlékplakettekkel a borítókon, egy plakett lejár, egy plakett sérült, kopott, változó állapotban, a borítókon kopásnyomokkal, de közte jó állapotú kötetek is. + Zola műveinek 3 kötete. Bp., én., Saly E. - Népszava. Kiadói aranyozott fekete egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, az egyik kötetből az utolsó 4 lap kijár és ebből kettő szakadt.
17674.

Zola összes művei sorozat 40 kötete. Bp.,én., Christensen és Tsa - Gutenberg. Kiadói aranyozott, lila egészvászon-kötés, Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) "Emile Zola" emlékplakettekkel a borítókon, egy plakett lejár, egy plakett sérült, kopott, változó állapotban, a borítókon kopásnyomokkal, de közte jó állapotú kötetek is. + Zola műveinek 3 kötete. Bp., én., Saly E. - Népszava. Kiadói aranyozott fekete egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, az egyik kötetből az utolsó 4 lap kijár és ebből kettő szakadt.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
A Fészek.Emlékkönyv a Fészek klub alapításának 60. évfordulójára, Budapest, 1932. Gondolat. Kisflaudy Stróbl Zsigmond szobrásznak DEDIKÁLT és aláírt a könyvben szereplő számos művész által:: Kallus László, Ferenczy György, Demeter Imre, Vidor Gyula, Szendrő József, Szekula Jenő, Bálint Lajos, Rideg Sándor, Boross Elemér, Stella Adorján Kiadói papírkötésben
17675.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Kondor Vilmos: Magda, a bestiális Népszínház utcai mindenes. A szerző, Kondor Vilmos (1954-) által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő felesége, Zsuzsi részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2012., Agave. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
17676.

Kondor Vilmos: Magda, a bestiális Népszínház utcai mindenes. A szerző, Kondor Vilmos (1954-) által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő felesége, "Zsuzsi" részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2012., Agave. Első kiadás. Kiadói papírkötés.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft