Metszetek

Tételek száma: 135

1493 A Hartmann Schedel krónika egy lapja , rajta Ulászló magyar király, valamint pápák (VII. Innocentus, Győrgy, V: Sándor, ) Johannes Galliculus zeneteoretikus, fametszetű képeivel.felül vágott. / 1493 wood engraving from the Hartmann Schedel Chronicle with Polish-Hungarian king Wladislaw and popes and Humanists . With damage on the side. 28x40 cm
10854.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Franz von Bayros (1866-1924): Szentjánosbogár (erotikus jelenet). Heliogravűr, papír, jelzett a nyomaton. 18×18 cm
10855.

Kikiáltási ár:
9 500 Ft
25,68
27,94
15
Kossuth Lajos portréja. Eybl Ferenc litográfiája, 1841. Jelzett a litográfián. Kissé foltos. 42,5x29 cm. Üvegezett fakeretben.
10856.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
cca 1720 Magyarország területi felosztása és településnevei, francia nyelven (Tables ou Divisions du Royaume et des estats de la Couronne de Hongrie, Par le Sr. Sanson, Geographe Orninaire du Roy). Rézmetszet, papír, foltos, lapszéli apró szakadásokkal, hajtásnyomokkal. 56x45 cm
10857.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
13,53
cca 1858 össz. 6 db színes Balatonvidéki tájkép és részlet (Csobáncz, Tátika, Szentmihályhegy, Palotai várkastély, stb.) a Vasárnapi Újságból kiemelt 4 lapon. Rotációs fametszet, papír, jelzés nélkül. 8x10,5 és 11,5x19,5 cm közötti méretekben
10858.

Kikiáltási ár:
19 000 Ft
51,35
55,88
Munkácsy Mihály (1844-1900) festménye után: Krisztus Pilátus előtt. Fénynyomat, papír. jelzett a nyomaton. Repr. de C. Kadar. Publié pare Dr. Edm. Roheim et Comp. Munich. Kartonra kasírozva. Kissé foltos. Felületi sérülésekkel. 62×87 cm
10859.

Kikiáltási ár:
19 000 Ft
51,35
55,88
1560 De illustribus Scythiae mulieribus, quas Amazones uocant., az elülső lapon szkíta ütközet, a hátoldalon amazon királynő, kezében levágott férfi fejjel, fametszetű illusztrációk, papír, In: Sebastian Münster: Cosmographie, kissé foltos, az egyik szélén vágott, 33x20 cm
10860.

1560 "De illustribus Scythiae mulieribus, quas Amazones uocant.", az elülső lapon szkíta ütközet, a hátoldalon amazon királynő, kezében levágott férfi fejjel, fametszetű illusztrációk, papír, In: Sebastian Münster: Cosmographie, kissé foltos, az egyik szélén vágott, 33x20 cm

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1560 Feketeerdő vadállatokkal, színezett fametszetű illusztráció, papír, In: Sebastian Münster: Cosmographie, kissé foltos, az egyik szélén kis szakadásokkal, 33x20 cm
10861.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1563 Illusztráció Josephus Flavius: A zsidó háború (1563, Strassbourg), c. művéből, színezett fametszet, papír, paszpartuban, 28x18 cm
10862.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Erhardt Ernő (1898-1958): Erdély, 1940. Irredenta nyomtatvány. Heliogravür, papír. Jelzett a nyomaton. 24x15 cm
10863.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
cca 1860 Oltárkő a Hargitán (B. Orbán B. fényképe.), színezett fametszet, papír, paszpartuban, 12x16 cm
10864.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
1870 Czegei tó (Erdélyben), (Kolozs megye, Czegei Wass-család), Vasárnapi Újság illusztráció, fametszet, papír, paszpartuban, 14x19 cm
10865.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft