Kerámiák

Tételek száma: 198

Jelzés nélkül, Pál Ferenc?: Madaras kerámia falplasztika, szép színes mázakkal festett, tetején kis lepattanás, 20x26 cm
11000.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,27
76,47
Illésné Luria Vilma: Madár. Jelzés nélkül, kopott iparművészeti etikettel, hibátlan, m: 20 cm
11001.

Kikiáltási ár:
17 000 Ft
45,95
50,00
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Madaras váza. Színes mázakkal festett kerámia, gyári mázhibákkal, jelzett, m: 13,5 cm
11002.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
B. Várdeák Ildikó (1929-2013): Retró tál, mázas kerámia , jelzett,, hibátlan, d: 14 cm
11003.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Nagyméretű angyalfejes kaspó. Eichwald, 19. sz. vége, festett, mázas porcelánfajansz, gazdag rokokós díszítéssel, aranyfestett virágdísszel, talpán masszába nyomott gyári jelzés (Eichwald) és 449-as formaszám, korának megfelelő állapotban, kopások, 54x53cm   A B. Bloch & Co. / Eichwald Porcelán Manufaktúra 1871-ben Bernhard Bloch megalapította a csehországi Eichwaldban található B. Bloch & Co. vállalatot. A vállalat dísz-, háztartási és asztali porcelánokat és agyagárut gyártott. A vállalat egyike volt azon vállalatoknak, amelyek a Kék Hagyma mintát gyártották. B. Bloch jelentős majolikagyártó volt, azon kevés csehországi cégek egyike, amelyek az első világháború után is folytatták a majolikagyártást. A vállalat 1920-ban az Eichwalder Porcelán- és Kályhagyár Bloch & Co. (Eichwalder Porzellan- und Ofenfabrik Bloch & Co.). A nevét 1940-ben ismét megváltoztatták Eichwald Porcelán-, Kályha- és Csempegyár Dr. Widera & Co.-ra. (Eichwalder Porzellan-, Ofen- und Wandplattenfabrik Dr. Widera & Co.). A II. világháború alatt a németek vették át az irányítást. A II. világháború után az Eichwald Porcelán-, Kályha- és Csempegyár Dr. Widera & Co. a Dux Porcelánmanufaktúrával és a gróf Thun Porcelángyárral együtt Klosterie-ben a csehszlovák kormány államosította. Az új vállalat továbbra is használta a jogelőd vállalatok védjegyeit.
11004.

Kikiáltási ár:
280 000 Ft
756,76
823,53
11005.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
Hummel Madonna a kisded Jézussal. Mázas kerámia, jelzett, ragasztással. 23 cm
11006.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Karsay Judit (1945-): Tűz piros váza. Színes mázakkal festett kerámia, jelzett, hibátlan. m: 12 cm d: 15cm
11007.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
B. Várdeák Ildikó: Kerámia tál, hólyagos mázzal. Kézzel festett, jelzett, hibátlan 22 cm
11008.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
B. Várdeák Ildikó (1929-2013): Retró tál, mázas kerámia , jelzett,, hibátlan, d: 19 cm
11009.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
11010.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Szabó Kinga: Madaras kiöntő, kerámia, kézzel festett jelzett mázhibákkal, d: 37 cm
11011.

Kikiáltási ár:
6 500 Ft
17,57
19,12

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft