Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 166

Forbáth László: A megújhodott Mongolia. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, É.N., Franklin-Társulat. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. Gerinc kissé kopott, de egyébként szép állapotban
16012.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Stein Aurél (1862-1943): Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Lóczy Lajos előszavával. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1908], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 (címkép, Stein Aurél arcképe) t.+XXIV+326 p.+10 (fekete-fehér képtáblák, közte 2 panoráma képpel.) t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
16013.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
[Steinen, Karl von den (1855-1929)]: dr. Steinen Károly: Közép-Brazília természeti népei között. A második Xingú-expedició (1887-1888) útjának vázolása és eredményei. 63 képpel, 3 térképpel. Fordította: dr. Bátky Zsigmond. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n. (cca 1920?), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., Franklin, 240 p. +8 (fekete-fehér fotók) t. +3 (térkép) t. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal, fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, laza fűzéssel.
16014.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: A sivatag népe. Ford.: Balassa József. Bp., [1926], Franklin-Társulat, 246+(1) p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, ex libris-szel.
16015.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Marelyin Kiss József - Valuch Tibor: Rekviem a parasztságért. Hat falu - egy sors. (Homokmégy, Kalocsai járás.) Terepmunkák. 7. Kalocsai Múzeumi Értekezések 13. Kalocsa - Bp., 2011., Kalocsai Múzeumbarátok Köre - Viski Károly Múzeum - Jelenkutató Alapítvány. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 800 példányban.
16016.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Erdély fürdő, üdülő, nyaraló és gyógyhelyei. Általános tájékoztató. Összeáll.: Hefty Gyula Andor. Erdélyi Fürdőszövetség kiadása. Cegléd, Garab József-ny., 29+2 p.
16017.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1941 Erdély. Városi, fürdői, gyógyforrásai. Erdélyi útmutató. Szerk.: Forgács Béla. Bp., Közlekedési-ny., fekete-fehér fotókkal illusztrált, korabeli reklámokkal, 14 p.
16018.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Román János: A sárospataki szőlőművelés XVI.-XVII. századi történetének forrásai a mezővásosi protokollumokban. Közli - -. Szerk.: Filep Antal. A Sárospataki Rákóczi Múzeum Forráskiadványai 1. Sárospatak,1964., Sárospataki Rákóczi Múzeum. Kiadói papírkötés. Megjelent 400 példányban.
16019.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
gróf La Rosée Erzsébet: Budapest Katolikus Templomai Bp., 1938. Szent István. 96p. Kiadói papírkötésben, modern félvászon védőborítóval
16020.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Springer, Robert: Berlin. Ein Führer durch die Stadt und ihre Umgebungen. Leipzig, 1861, J. J. Weber, XII+418 p. Szövegközi és egészoldalas metszetekkel, egy kihajtható alaprajzzal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, kissé foltos lapokkal, néhány kijáró lappal, hiányzó térképpel.
16021.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
16022.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Baedeker, Karl: München und Südbayern. Oberbayern - Allgäu, Innsbruck - Stadt Salzburg. Handbuch für Reisende. Leipzig, 1928, Karl Baedeker, XXXIV+(8)+356 p. Oldalszámozáson kívül számos egészoldalas és kihajtható térképpel. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, jó állapotban.
16023.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft