Könyvek: Történelem

Tételek száma: 119

Curtius Rufus, Q., Johann Freinsheim: De rebvs Alexandri, regis Macedonvm; cvm svpplementis, commentariis et indice locvpletissimo/ Jo. Freinshemii Ed. noua & accurata, ab ipso auctore paulo ante beatum suum obitum adornata, & in commentariis ac indice dimidia amplius parte aucta. Svbnexa est indicis in dictos comment. appendix. Opera et stvdio Joannis Henrici Rapp. Argentorati, 1670. Sumptibus G.A. Dolhopfii & J.E. Zetzneri,  Curtius Rufus római történetíró Nagy Sándorról írt monumentális munkája Johann Freinsheim kommentárjával. Korabeli jó állapotú pergamen kötésben. Rézmetszetű címképpel, volt könyvtári példány.
16475.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Pexenfelder, Michael: Concionator Historicus Rariorum Eventuum Exemplis, ad Instructionem Moralem Explicatis Delectans ac Docens. Pars I. München: 1683. Wagner . [6] 1084 p., [35] Korabeli pergamen kötésben, megkímélt
16476.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
16477.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
16478.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
16479.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
16480.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története. I-V. köt. Bp., [1894-1898], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Számos fekete-fehér és színes illusztrációval, litografált táblákkal, hasonmás mellékletekkel. Korabeli aranyozott félvászon-kötés,megkímélt állapotban
16481.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Jancsó Árpád: Bánáti várak, helységek, helyek ikonográfiája. 1595-1800. I. Metszetek. Temesvár, 2016, Editura Eurostampa, 247 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált szakmunka. Kiadói papírkötés, jó állapotban.   Számozott (131./170) és a szerző által ALÁÍRT példány.
16482.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Dr. Lipp Vilmos: A fenéki sírmező. Bp., 1885, Magyar Tudományos Akadémia Bizottsága. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
16483.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Virág Benedek: Magyar századok IX. - XIII. mű két kötetben teljes. Buda, 1808., Landerer Anna, 584+1 p. Kopott félvászon-kötés, márványozott lapszélekkel, a gerincen a kötést nem érintő felületi sérülésnyomokkal, a címkép hiányzik, a címlap sarkán, sarkain, és további hat lapon restaurálással, javítással, néhány kissé foltos lappal, egy-két lap sarkán gyűrődéssel.
16484.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Bethlen István miniszterelnöksége tizedik évfordulójára 1921-1931. Emlékalbum. Kiadja: az Egységes Párt. Szerk.: Berecz Sándor Dr. Bp., ,Pátria, 98+1 p.+1 (Bethlen István színes portréja) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, szakadozott borítószélekkel, érdekes ajándékozási sorokkal.
16485.

Bethlen István miniszterelnöksége tizedik évfordulójára 1921-1931. Emlékalbum. Kiadja: az Egységes Párt. Szerk.: Berecz Sándor Dr. Bp., ,"Pátria", 98+1 p.+1 (Bethlen István színes portréja) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, szakadozott borítószélekkel, érdekes ajándékozási sorokkal.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16486.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft