Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 152

Haushofer, M. - Steinitzer, A.: Tirol und Vorarlberg. Monographien zur Erdkunde 4. Bielefeld-Leizpig, 1926, Velhagen & Klasing. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva, kihajtható térképpel. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
16012.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Schulek János: Visegrád problémái és feladatai. Dr. Hóman Bálint jelmondatával és Dr. Zsitvay Tibor előszavával. Visegrádi Várbizottság kiadványai I. füzet.  Visegrád, 1936., Visegrádi Várbizottság,(Bp., Mérnökök-ny.),1 t. + 56 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
16013.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16014.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
A Magyar Birodalom statisticai, geographiai és történeti tekintetben. Részletes és kimerítő leírása Magyar és Erdélyországnak. I. köt.: Komárom vármegye. Kiadja Fényes Elek. Forráskiadványok. [Tatabánya, 1992.], Kultsár István Társtudalomtudományi és Kiadói Alapítvány. Az 1848-as kiadás hasonmás kiadása. Kiadói aranyozott félvászon-kötésben.
16015.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16016.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16017.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Öreg diák a múltba néz - Rozsnyói studentika. Bp., 1927. Rozsnyói Öregdiákok Szövetsége. Merített papír kötésben, sok képpel, jó állapotban.
16018.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
13,53
Pestmegye Trianon után. I. kötet. Szerk.: Frühwirth Mátyás, Dömjén Miklós. Bp.,1930,Ladányi Kános Madách,240+4 p. Számos szövegközti képpel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.
16019.

Pestmegye Trianon után. I. kötet. Szerk.: Frühwirth Mátyás, Dömjén Miklós. Bp.,1930,"Ladányi Kános "Madách",240+4 p. Számos szövegközti képpel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Az IBUSZ fizetővendéglátó-szolgálatának tájékoztatója. Balaton, Miskolc, Tapolca, Mecsek, Csesznek, Révfülöp, Jósvafő, Csopak, Siófok, Fonyód, Almádi. Bp., 1957., IBUSZ, 119 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16020.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Lugosi Lugo László: Rejtett Ferencváros. Secret Ferencváros. A szerző, Lugosi Lugo László (1953 - 2021) fotóművész által DEDIKÁLT példány. Bp., 2019., Budapest Főváros IX. Kerület Ferencváros Önkormányzata. Gazdag képanyaggal illusztrált. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötésben.
16021.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Sági Gábor: Szolgaegyháza Szabadegyháza. Fényképek Szolgaegyházáról - Szabadegyházáról 1900 - 1975. Készült a falu névváltoztatásának 60. évfordulójára. Sárbogárd, 2008., Bogárd és Vidéke. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. + Sági Gábor - Sztupa Ferenc: Szabadegyháza sportjának 80 éve. Sárbogárd, 2005., Bogárd és Vidéke. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16022.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Dr. Komarniczki Gyula: A Magas-Tátra hegyvilága. (Hegymászó- és turistakalauz.) Bp.,1978, Sport. 10 térképvázlat - melléklettel. Egészoldalas térképvázlatokkal és képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a felső lapéleken folttal.
16023.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft