Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 152

Claes Grundsten: National Parks in Sweden. Europes Last Wilderness. Stockholm, 1987, National Environmental Protection Board. Színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
16048.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Beograd. [Belgrád. Képes album.] Belgrád, 1911, Városi Önkormányzat, (12) p. + 32 t. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Szerb nyelven. Kiadói szecessziós, aranyozott félvászon-kötés, kissé koszos, foltos borítóval. Az előzéklapon Steiner Móric tüzérhadnagy bejegyzésével (Emlékalbum 1915. december 24. karácsony estéjén az ,,Officinski dom-ban rendezett ünnepi vacsoráról.)
16049.

Beograd. [Belgrád. Képes album.] Belgrád, 1911, Városi Önkormányzat, (12) p. + 32 t. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Szerb nyelven. Kiadói szecessziós, aranyozott félvászon-kötés, kissé koszos, foltos borítóval. Az előzéklapon Steiner Móric tüzérhadnagy bejegyzésével ("Emlékalbum 1915. december 24. karácsony estéjén az ,,Officinski dom"-ban rendezett ünnepi vacsoráról.")

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
9
16050.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
Budapest műemlékei. Írták: Gárdonyi Albert, Kuzsinszky Bálint, Szőnyi Ottó, Lux Kálmán, Csányi Károly, Foerk Ernő, Kertész K. Róbert, Lechner Jenő. Szerk. Lechner Jenő. 501 képpel. Bp. (1924.) Bp. Székesfőváros és Műemlékek Orsz. Biz. Fotókkal, rajzokkal gazdagon illusztrálva. Kiadói.sérült papírkötésben
16051.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
16052.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
16053.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Dr. Gőbölös Antal: Kecskeméti Arborétum. [Kecskemét], 2007., KEFAG Kiskunsági Erdészeti és Faipari Zrt. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
16054.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
16055.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
16056.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Kopp Jenő: A háromszáz éves Pesti Papnövelde. Bp., 1948, Központi Papnevelő Intézet Kiadása. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, foltos, kissé szakadt borítóval.
16057.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Bóna István: Dunapentele története. A honfoglalástól a 19. század közepéig a már eddig is ismert, valamint újonnan bevont adatok alapján. A szerző, Bóna István (1930-2001) régész, egyetemi tanár,MTA tag által Dienes Istvánné Picur (?-?) muzeológus, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus felesége részére DEDIKÁLT példány. Dunaújváros, 1991., Intercisa Múzeum. Kiadói papírkötés.
16058.

Bóna István: Dunapentele története. A honfoglalástól a 19. század közepéig a már eddig is ismert, valamint újonnan bevont adatok alapján. A szerző, Bóna István (1930-2001) régész, egyetemi tanár,MTA tag által Dienes Istvánné 'Picur' (?-?) muzeológus, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus felesége részére DEDIKÁLT példány. Dunaújváros, 1991., Intercisa Múzeum. Kiadói papírkötés.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
2 db Brüsszel turisztikai ismertető: Brussels and its beauties. Brussels, 1994-1999, Editions Thill. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16059.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft