Könyvek: Történelem

Tételek száma: 142

Györffy György: Anonymus. Rejtély avagy történeti forrás? Hermész Könyvek. Bp., 1988., Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés.   A szerző, Györffy György (1917-2000) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
16461.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Németh Gyula: A magyar rovásírás. A Magyar Nyelvtudomány Kézikönyve II. 2. [Bp., 1934., MTA], 32 p. + VII t. Átkötött félvászon-kötésben, egy táblán javításokkal.   Györffy György (1917-2000) történész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére szóló ajándékozási sorokkal.
16462.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
25
Johannes Minckwitz: Der Tempel. Die Mythologien der vorzüglichsten Culturvölker bis zum Christenthum. Für Jung und Alt. Mit über 100 Abbildungen in Tondruck auf 46 Tafeln. Leipzig,én.,Alfred Oehmigkes Verlag,6+834+XIV p. +XLVI t. Német nyelven. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincen apró szakadással, javított kötéssel, egy lap és egy tábla kijár, egy-két foltos lapéllel.
16463.

Johannes Minckwitz: Der Tempel. Die Mythologien der vorzüglichsten Culturvölker bis zum Christenthum. Für Jung und Alt. Mit über 100 Abbildungen in Tondruck auf 46 Tafeln. Leipzig,én.,Alfred Oehmigke's Verlag,6+834+XIV p. +XLVI t. Német nyelven. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincen apró szakadással, javított kötéssel, egy lap és egy tábla kijár, egy-két foltos lapéllel.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15
16464.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Anonymi Belae regis notarii de gestis Hungarorum liber. Textum ad fidem Codicis membranacei Bibliothecae Caesareae Vindobonensis recensuit, Prolegomena et Indices additit Stephanus Ladisl(aus) Endlicher. Viennae, 1827., Caroli Gerold, X+272 p.+ 2t (1 kihajtható hasonmás, 1 kihajtható térkép: Hungaria Vetus, kőnyomat, kissé foltos, 15x18,5 cm. Latin nyelven. Modern igényes félvászon kötésben, eredeti gerinccímkével, címlap másolattal pótolt.
16465.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Bak Borbála: Magyarország történeti topográfiája. A honfoglalástól 1950-ig. História Könyvtár Monográfiák 9/I. Bp., 2003, História-MTA Történettudományi Intézet. 5 db térkép-melléklettel. Kiadói papírkötés. Megjelent 800 példányban.
16466.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Báró Wlassics Gyula: Deák Ferenc. Magyar Jogászegylet Deák Ferenc Irodalmi Bizottságának Kiadványai I. évf. 1. köt. Bp., 1923., Franklin. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
16467.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Archeológiai Közlemények Képatlasz a II. kötethez. Pest, 1861. Emmich. Margitsziget műemlékei 1p. + 4 t Kelenföldi, érdi és Szob-ipolyparti sírok 1p. + 5 t; Kiadatlan magyar érmék és pecsétgyűrűk 1 p. + 7 t. (litográfiák) kiadói papírborítékban
16468.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
G[eorges] de Manteyer: Austrias peace offer 1916-1917. With and introductory letter by Prince Sixte de Bourbon. London, 1921., Constable and Co., VIII+360 p. + 3 t. Angol nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, két kihajtható tábla fénymásolattal pótolt.
16469.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
11
Ókori Lexikon I-IV. Szerk.: Dr. Pecz Vilmos. Tudománytár. Bp., 1984, Könyvértékesítő Vállalat. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. 1902 és 1904. évi kiadás hasonmás kiadása. Kiadói egészvászon kötés.
16470.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16471.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Schmidt-Pauli, Edgar von: Die Männer um Hitler. Berlin, 1933, Verlag für Kulturpolitik, 219+(5) p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, szakadt kiadói papír védőborítóban.
16472.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
22

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft