https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 284

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
Aurora. Hazai almanach. 1837. Alapítá Kisfaludy Károly. Folytatja Bajza. Budán, 1837., Magyar Királyi Egyetem,4+3-404+4 p. A kötetben többek között Bajza József, Fáy András, Czuczor Gergely, Vajda János és mások első közlésben megjelent művei találhatók, valamint: Vörösmarty Mihály Szózata ebben a kötetben jelent meg először nyomtatásban. Átkötött egészbőr-kötésben, a metszetek (1+4 metszet), és az elejéről pár lap (4 sztl. lev, 1/2.) hiányzik, 4 lap szélein kis szakadásokkal, foltos lapokkal, a lapokon aranyozás nyomaival.
17470.

Aurora. Hazai almanach. 1837. Alapítá Kisfaludy Károly. Folytatja Bajza. Budán, 1837., Magyar Királyi Egyetem,4+3-404+4 p. A kötetben többek között Bajza József, Fáy András, Czuczor Gergely, Vajda János és mások első közlésben megjelent művei találhatók, valamint: Vörösmarty Mihály Szózata ebben a kötetben jelent meg először nyomtatásban. Átkötött egészbőr-kötésben, a metszetek (1+4 metszet), és az elejéről pár lap (4 sztl. lev, 1/2.) hiányzik, 4 lap szélein kis szakadásokkal, foltos lapokkal, a lapokon aranyozás nyomaival.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
EUR
,
47,06
USD
Ajánlatok száma:
2
Paulini Béla - Harsányi Zsolt: Háry János kalandozásai Nagyabonytul a Burgváráig. Kodály Zoltán kottáival és eredeti nép dalokkal. Paulini Béla rajzaival. Az egyik író és illusztrátor, Paulini Béla (1881-1945) író, újságíró, illusztrátor által DEDIKÁLT példány. Bp.,1926., Szerzők, (Budapesti Hirlap-ny.),109 p. Kottákkal, rajzokkal gazdagon illusztrált. Kiadói illusztrált papírkötés, kopott, foltos borítóval, a borító sarkain gyűrődésekkel.
17471.

Paulini Béla - Harsányi Zsolt: Háry János kalandozásai Nagyabonytul a Burgváráig. Kodály Zoltán kottáival és eredeti nép dalokkal. Paulini Béla rajzaival. Az egyik író és illusztrátor, Paulini Béla (1881-1945) író, újságíró, illusztrátor által DEDIKÁLT példány. Bp.,1926., Szerzők, (Budapesti Hirlap-ny.),109 p. Kottákkal, rajzokkal gazdagon illusztrált. Kiadói illusztrált papírkötés, kopott, foltos borítóval, a borító sarkain gyűrődésekkel.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
EUR
,
58,82
USD
Ajánlatok száma:
0
Frank Reynolds-Michael McClure: Freewheelin Frank. Secretary of the Angels. As told to Michael McClure by Frank Reynolds. New York,1968,Grove Press. Angol nyelven. First printing. Evergreen Black Cat Book. Kiadói papírkötés. /  Frank Reynolds-Michael McClure: Freewheelin Frank. Secretary of the Angels. As told to Michael McClure by Frank Reynolds. New York,1968,Grove Press. In English language. First printing. Evergreen Black Cat Book. Paperback.
17472.

Frank Reynolds-Michael McClure: Freewheelin Frank. Secretary of the Angels. As told to Michael McClure by Frank Reynolds. New York,1968,Grove Press. Angol nyelven. First printing. Evergreen Black Cat Book. Kiadói papírkötés. / Frank Reynolds-Michael McClure: Freewheelin Frank. Secretary of the Angels. As told to Michael McClure by Frank Reynolds. New York,1968,Grove Press. In English language. First printing. Evergreen Black Cat Book. Paperback.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
EUR
,
29,41
USD
Ajánlatok száma:
0
Ady Endre összes versei. + Ady Endre összes novellái. Borsos Miklós illusztrációival. Bp., 1961, 1165+(3) p.+20 t., 1406+(2) p.+20 t. Kiadói egészbőr-kötés, a borítón kisebb felületi sérülésekkel. Megjelent 2000 példányban.
17473.

Ady Endre összes versei. + Ady Endre összes novellái. Borsos Miklós illusztrációival. Bp., 1961, 1165+(3) p.+20 t., 1406+(2) p.+20 t. Kiadói egészbőr-kötés, a borítón kisebb felületi sérülésekkel. Megjelent 2000 példányban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
EUR
,
47,06
USD
Ajánlatok száma:
0
Erdélyi Magyar Szótörténeti Tár I-XIII. kötet. Szerk.: Szabó Attila, Vámszer Márta. Bukarest-Budapest-Kolozsvár, 1976-1997, Kriterion-Akadémiai Kiadó-Erdélyi Múzeum-Egyesület. Kiadói egészvászon kötés, összességében jó állapotban.
17474.

Erdélyi Magyar Szótörténeti Tár I-XIII. kötet. Szerk.: Szabó Attila, Vámszer Márta. Bukarest-Budapest-Kolozsvár, 1976-1997, Kriterion-Akadémiai Kiadó-Erdélyi Múzeum-Egyesület. Kiadói egészvászon kötés, összességében jó állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
EUR
,
47,06
USD
Ajánlatok száma:
0
Flammarion, Camille: Stella. Ford.: Tóth Béla. Bp., é.n., Légrády, VII+414+2 p. Második kiadás. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, kopott, foltos gerinccel, érdekes ajándékozási sorokkal.
17475.

Flammarion, Camille: Stella. Ford.: Tóth Béla. Bp., é.n., Légrády, VII+414+2 p. Második kiadás. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, kopott, foltos gerinccel, érdekes ajándékozási sorokkal.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,70
EUR
,
2,94
USD
Ajánlatok száma:
1
Révész Béla: Régi hárfa. Rudnay Gyula illusztrációival. A szerző, Révész Béla (1876-1944) zsidó származású magyar író, újságíró által Róna Éva (1907-1986) irodalomtörténész, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Bp.,(1938), Dante,(Általános-ny.), 34 sztl. lev.+ 6 (Rudnay Gyula illusztrációi.) t. A papírborító rajza és a kötet terve Bortnyik Sándor munkája. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, sérült gerinccel. + Révész Béláról szóló prospektussal.
17476.

Révész Béla: Régi hárfa. Rudnay Gyula illusztrációival. A szerző, Révész Béla (1876-1944) zsidó származású magyar író, újságíró által Róna Éva (1907-1986) irodalomtörténész, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Bp.,(1938), Dante,(Általános-ny.), 34 sztl. lev.+ 6 (Rudnay Gyula illusztrációi.) t. A papírborító rajza és a kötet terve Bortnyik Sándor munkája. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, sérült gerinccel. + Révész Béláról szóló prospektussal.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,62
EUR
,
23,53
USD
Ajánlatok száma:
0
Emlékkönyv Berzeviczy Albert úrnak, a M. T. Akadémia elnökének, tiszteltei taggá választása harmincadik évfordulója alkalmából. Bp., 1934, Franklin. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, szakadozott borítószélekkel, a borító egyik sarkán hiánnyal.
17477.

Emlékkönyv Berzeviczy Albert úrnak, a M. T. Akadémia elnökének, tiszteltei taggá választása harmincadik évfordulója alkalmából. Bp., 1934, Franklin. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, szakadozott borítószélekkel, a borító egyik sarkán hiánnyal.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
EUR
,
35,29
USD
Ajánlatok száma:
0
Friedrich Schiller összes drámai I-II. köt. Helikon Klasszikusok. Bp., 1970., Magyar Helikon. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, kiadói műanyag védőborítóban, az egyik műanyag védőborítón kis hiánnyal. Számozott (237./1530) példány.
17478.

Friedrich Schiller összes drámai I-II. köt. Helikon Klasszikusok. Bp., 1970., Magyar Helikon. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, kiadói műanyag védőborítóban, az egyik műanyag védőborítón kis hiánnyal. Számozott (237./1530) példány.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
EUR
,
29,41
USD
Ajánlatok száma:
0
Farkas Emőd: Megölt szivek. Regény egy kötetben. Bp., 1895, Wodianer F. és Fiai, 307+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval, foltos címlappal, helyenként foltos lapokkal. A szerző, Farkas Emőd (1866-1920) által Gyarmathy Lajos 1848/49-es honvéd hadnagy részére DEDIKÁLT példány (a dedikáció lapszéli körbevágás miatt részben hiányos), Gyarmathy Lajos saját kezű bejegyzésével, aláírásával.
17479.

Farkas Emőd: Megölt szivek. Regény egy kötetben. Bp., 1895, Wodianer F. és Fiai, 307+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval, foltos címlappal, helyenként foltos lapokkal. A szerző, Farkas Emőd (1866-1920) által Gyarmathy Lajos 1848/49-es honvéd hadnagy részére DEDIKÁLT példány (a dedikáció lapszéli körbevágás miatt részben hiányos), Gyarmathy Lajos saját kezű bejegyzésével, aláírásával.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16,22
EUR
,
17,65
USD
Ajánlatok száma:
9
Együtt a Beatlesekkel. Hoffman Dezső fotói (1962-65). Szerk. és a könyvet tervezte: Pearce Marchbank. [Bp.,1993.], Berger Kft. Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
17480.

Együtt a Beatlesekkel. Hoffman Dezső fotói (1962-65). Szerk. és a könyvet tervezte: Pearce Marchbank. [Bp.,1993.], Berger Kft. Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,62
EUR
,
23,53
USD
Ajánlatok száma:
0
[Faludi Ferenc (1704-1779)] Faludi Ferentz költeményes maradványi. Első kötet. Győr,1786,Straibig József, 3-238 p. Csak I. kötet Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült kötéstáblákkal, a gerincen kis sérüléssel, foltos lapokkal, címlaphiánnyal, a gerincen címkével, az elülső kötéstáblán possessori bejegyzéssel és ceruzás címbejegyzéssel.
17481.

[Faludi Ferenc (1704-1779)] Faludi Ferentz költeményes maradványi. Első kötet. Győr,1786,Straibig József, 3-238 p. Csak I. kötet Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült kötéstáblákkal, a gerincen kis sérüléssel, foltos lapokkal, címlaphiánnyal, a gerincen címkével, az elülső kötéstáblán possessori bejegyzéssel és ceruzás címbejegyzéssel.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
EUR
,
29,41
USD
Ajánlatok száma:
1

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Élő közvetítés

Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz