Blaskó Mária: Vörös Princi, a mesterdetektív. Urbán Géza rajzaival Bp., é.n., Palladis. Félvászon kötés, illusztrált, sérült gerinccel és borítóval, két oldal firkált.
A csillagok szíve. Afrikai mesék. Válogatta és a mesemagyarázót írta Bodrogi Tibor és Karig Sára. Népek meséi. Szerk.: Ortutay Gyula. Molnár Ágnes rajzaival. Bp., é.n.,Móra. Kiadói egészvászon-kötés, volt könyvtári példány.
Danielné Lengyel Laura: Valaki elindul. Bp.,1940,Dante. A borító és az illusztrációk Macskásy Gyula munkái. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
Michaelis, Karin: A nagy vendégség. Ford.: Gárdos Mária. Marie Hjuler rajzaival. Bp., [1937], Franklin-Társulat. Első kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült, kopottas borítóval.
Der Prinz und der Bettelknabe. Filderstadt, 1995., Horizont Verlag. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés. + Das große Mickey Maus Buch. Stuttgart-Zurich, 1970, Delphin. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, a könyvtest elvált a borítótól, javított címlappal, firkákkal.
Ámuel-Bámuel-Sámuel. Német versek és mesék gyerekeknek. Szerk.: Feleki Ingrid, Kiss István. Világjáró Varázscipők. Bp.,1985.,Móra. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.
Lengyel Miklós: Tamás érdeklődik.(Kézi univerzum). Harmadik sorozat. Bp, é.n., Pantheon Irodalmi Intézet R-T. Mühlbeck Károly rajzaival illusztrálva. Kopott félvászon kötésben.