Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 77

1900 Kézzel írt szakácskönyv, receptkönyv, több mint száz oldalon, mindenféle recept, főétel, desszert, néhány orvosság magyarul írott receptje, megviselt vászonkötésben
13399.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
27
cca 1900 Vasöntőkemence tervrajza Schlick-Nicholson Gép- Waggon- és Hajógyár céglyukasztással 50x26 cm
13400.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
1903 Hopp Ferenc (1833-1919) keletkutató saját kezű képeslapja Tokióból Demetzky Gyulának
13401.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
1907 2 db orosz koncert műsor, plakát, szövetre nyomva!. / Russian concert poster on canvas 15x35 cm
13402.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
1908, Karánsebes, Józsa Károly (1872-1929) festőművész, grafikus autográf köszönő sorai Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikushoz. Józsa Károly autográf aláírásával. Karánsebes, Ovidiustorony képeslapon.
13403.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1909 Bp., elsőáldozási emléklap (Kőbánya, Szent László-templom), litho matricával, kisebb lapszéli szakadással, gyűrődésekkel
13404.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
cca 1910-30 Számla és névsor Gombocz Zoltán (1877-1935) nyelvész aláírásaival.
13405.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
1912-1913 Régi emlékkönyv, magyar és német nyelvű bejegyzésekkel, bársonyborítású, fém plakettel (levált a borítóról) díszített kötésben
13406.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1914 Kézdi Kovács Lóránt és Elemér festők által írt és aláírt egy-egy képeslap
13407.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
13408.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
1916 Országos Magyar Képzőművészeti Társulat levele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus részére fejléces levélpapíron, amelyben közlik vele, hogy a Művészi Segély- és Nyugdíjalapot kezelő bizottság tagjává választották. Egy gépelt oldal, Lesskó János h. titkár autográf aláírásával, lap széle sérült.
13409.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
1916 Hornyay Ödön (1856-1937) kir. törvényszéki bíró Kassán, kúriai bíró autográf levele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművészhez, műkritikushoz. Közel egy beírt oldal, Hornyay Ödön autográf aláírásával, eredeti borítékban.
13410.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft