Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 289

Buday Barna: Titkok földje. Bp., 1922, Pátria. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
17363.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Krupa Sándor 4 db műve:  A sarló-kalapács áldozatai.  A sarló-kalapácsos sárkány torkában.;  A sarló-kalapácsos börtönrácsok titkai.;  Isten a sarló-kalapács börtöneiben.;  Michigan, 1979-1986., DeWitt. Emigráns kiadások. Kiadói papírkötések.
17364.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
17365.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Jókai Mór: A véres kenyér. Egy ifju hős naplója. Első kiadás.; Hozzákötve:  A fekete sereg. A sajtó és a censura Magyarországon. Első kiadás.  Pest, 1872-1873, Heckenast Gusztáv, 87 p.; 126 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel.
17366.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Vajda László: Szerény észrevételek a magyar közmivelődési egyletekről, a nemzetiségekről és a sajtóról. A szerző által DEDIKÁLT példány, aláírás nélkül. Kolozsvártt, 1885, Róm. Kath. Lyceum, 70 p. Átkötött félvászon-kötés., körbevágott.
17367.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Válogatott magyar közmondások. Szerkeszti és kiadja: Erdélyi János. Pest, 1862, Heckenast Gusztáv, 255 p. Második kiadás. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé foltos lapokkal, két lap kijár, egy-két ceruzás bejegyzéssel, benne számos újságkivágással.
17368.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Nemzetnevelők Könyvtára, 8 kötet: Népiskolai nevelés; A gyermek és környezete; Magyarország története; Szemléltető rajzok a népiskolákban; Lélektan és nevelés; A gyermek testi és lelki fejlődése; A lelkiélet zavarai; Jellemtan (karakterológia). Bp., 1942-1944, Országos Közoktatási Tanács. Kiadói félvászon-kötés, vegyes állapotban.
17369.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Toró Tibor: Bolyai János temesvári ,,új, más világa (1823. november 3.) emlékére. Csíkszereda, 2003, Magister Kiadó. Magyar, angol, német, román nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban, A Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége ajándéka bélyegzővel. Megjelent 500 példányban.
17370.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Kriza János: Vadrózsák I-III. kötet. Székely népköltési gyűjtemény. Viski Károly bevezető tanulmányával. Bp.,1943, Bibliotheca, XX+195+175+215 p. Kiadói papírkötésben.
17371.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17372.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Lauka Gusztáv: A mit a nők legjobban szeretnek - Szerelem dalok. Pest, 1864. Kugler Adolf. 192p. Kiadói, aranyozott, foltos egészvászon kötésben. Utolsó lapon néhány firkával. Ritka. 11 cm
17373.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Vörösmarty (Mihály): A rom. A díszítő rajzok Haranghy Jenő munkái. Magyar Klasszikusok I. Bp., [1946.], Szépmíves Műhely, (Stílus-ny.), 30 p.+10 (fekete-fehér egészoldalas képtáblák) t. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, kiadói javított, kissé hiányos, kissé kopott papír védőborítóban, belül, a hátsó kötéstábla mentén sérüléssel.
17374.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft