Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 296

Dr. Tóth Tihamér összegyűjtött munkái, I-V. köt.: A tiszta férfiúság; A művelt ifjú - Ne igyál!; A jellemes ifjú - Dohányzol?; A vallásos ifjú; Krisztus és az ifjú. Márton Lajos rajzaival. Bp., 1935, Szent István-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, a borítókon helyenként kisebb kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.
17286.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Vegyes Sivó Emil színházi rendező, író részére DEDIKÁLT könyvtétel, 7 db:  Bakó Márta: Rosszkor születtünk!; Így történt...; Fekete Sándor: Borostyán, a vándorszínész.; Az emberevő komédiája.; Bálint Lajos (mindkettő: Bálint Lajosné ajándékozási soraival): Mind csak színház; Színészek, táncosok, artisták.; Gellért Anikó-Ürmössy Anikó-Gellért Anikó: Parázslókő. (Gellért Anikó dedikációjával.)
17287.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Talbot, H. Fox : A természet irónja. Bp., 1994, HOGyF Editio. Reprint kiadás! Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, műanyag védőborítóban, kissé sérült kiadói kartontokban. The Pencil of Nature by H. Fox Talbot kísérőfüzettel (benne az eredeti kiadvány szövegével). Megjelent a The Pencil of Nature, a világ első, fényképekkel illusztrált nyomdaterméke megjelenésének 150 éves évfordulóján, 1000 számozott példányban, ebből a 177. számú példány.
17288.

Talbot, H. Fox : A természet irónja. Bp., 1994, HOGyF Editio. Reprint kiadás! Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, műanyag védőborítóban, kissé sérült kiadói kartontokban. "The Pencil of Nature by H. Fox Talbot" kísérőfüzettel (benne az eredeti kiadvány szövegével). Megjelent a "The Pencil of Nature", a világ első, fényképekkel illusztrált nyomdaterméke megjelenésének 150 éves évfordulóján, 1000 számozott példányban, ebből a 177. számú példány.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
17289.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Gárdonyi Géza: Göre Gábor Bíró úr Könyvei sorozat 9 kötete. Bp., én., KÖZDOK. Reprint. Kiadói papírkötés.
17290.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Mérleg sorozat 6 kötete:  Karl Jaspers: Bevezetés a filozófiába.;  Sigmund Freud: Mózes, Michelangel Mózese.;  Thomas de Quincey: Egy angol ópiumevő vallomásai.;  Mary McCarthy: Velence közelről.;  Montaigne: A tapasztalásról.;  Jean Blot: A Szent Hegy. Bp., 1983-1987.,Európa. Kiadói papírkötés.
17291.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
M. Makkai Piroska-Weszely Tibor: Fiú és Apa. Bolyai János és Bolyai Farkas életéből fába metszette Makkai Piroska. A kísérőszöveget írta: Written by Weszely Tibor. Son and Father. From the lives of János Bolyai and Farkas Bolyai. Woodcuty by Piroska M. Makkai. Written by Tibor Weszely. [Bp.], 2003., Válasz. Magyar és angol nyelven. Kiadói kemény-kötés, kiadói papír védőborítóban.
17292.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Fedák Sári: Útközben. Beszélgetés a barátommal. 1-2. kötet. Szerző által aláírt példány! Budapest, 1929. Szöllősi. Szakadt kiadói papírkötésben
17293.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Márai Sándor: Csutora. Bp., 1946., Révai. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt, javított, illusztrált papír védőborítóban.
17294.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Márai Sándor: Vendégjáték Bolzanoban. Bp., 1943., Révai. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt, kissé hiányos illusztrált papír védőborítóban, foltos, kopott borítóval, a könyvtest nagyrészt elvált a borítótól.
17295.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Cs. Szabó László: Haza és nagyvilág. (Bp.), (1942), Franklin-Társulat, 360+(4) p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban
17296.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Cs. Szabó László: Márvány és babér. Versek Itáliáról. Bp., (1947), Officina, 460+(4) p. + 16 t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, illusztrált, sérült kiadói papír védőborítóban, nylon védőfóliával.
17297.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft