Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 72

cca 1960-61 Obersovszky Gyula (1927-2001) újságíró, költő, 1956-os forradalmár, korábbi halálraítélt autográf a márianosztrai börtönben írt sorai 4 db különféle méretű lapon. Eredeti gépírással feliratozott borítékban, ellenőrizve bélyegzővel.
13238.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
1960-1962 Emlékkönyv kézzel írt bejegyzésekkel, rajzokkal, kissé foltos
13239.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
1968 Vihar Béla (1908-1978) költő saját kézzel írt, rajzos üdvözlő képeslapja Székely Júlia (1906-1986) író, zongoraművész, tanár részére
13240.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
1973 ifj. Czene Béla (1911-1999) festőművésznek küldött levél, amelyben a Képcsarnok Vállalat felkéri össz. 5 db festmény készítésére, 3 db aktos csendéletre és 2 db budai várrészletre. Egy géppel írt oldal fejléces papíron, Török Béla (1926-) igazgatóhelyettes (1963-1986) és B. Varga Sándor osztályvezető autográf aláírásával, Képcsarnok Vállalat bélyegzőjével. Proveniencia: a művész hagyatéka. Hajtásnyommal, apró szakadással.
13241.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1975-1987 Bp., Mészáros Lajosné pénzügyőr hadnagy részére szóló hivatalos iratok (kinevezések, bérmegállapítások, áthelyezés, stb.), rajtuk a Vám- és Pénzügyőrség országos parancsnokának aláírásával, bélyegzőkkel (köztük másolatok is), össz. 21 db
13242.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
cca 1978-79 Emlékkönyv, sok bejegyzéssel, gyerekrajzokkal, kopott vászonkötésben
13243.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,43
2,65
1982.I.12 Keresztury Dezső (1904-1996) író, költő, korábbi politikus autográf verses sorai Bódi Marának, Balatonfüredről küldött képeslapon: Az égen fényes, kristály telihold van: Dávid magának hegedül a holdban (...). Keresztury Dezső autográf aláírásával.
13244.

Kikiáltási ár:
17 000 Ft
45,95
50,00
1983 Lampart Gyár 100. évfordulójára szervezett ünnepségek iratai, jegyzetek, fotók...stb.
13245.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
1987 Szász Endre (1926-2003) a Sziráki Kastélyszállóban rendezett egyéni kiállításának megnyitója után készült mappa, Korcsog András (1931-2005) államtitkár gépelt megnyitó szövegével, a kiállításra írt verseivel 16 oldalon valamint 9 db a lapokra beragasztott színes fényképpel, többek közt Szász Endrével és a termekben kiállított festményekkel, porcelánokkal, fotók mérete: 12,5x17,5 cm.
13246.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
1987 Strommer László (?-): Újpalota, szanatórium tervrajza. Akvarell, tus, karton, hajtott. 83x99 cm.
13247.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1988 Strommer László (?-): Tejüzem tervrajza, 2 db homlokzati terv. Akvarell, tus, hártyapapír, kartonra ragasztva. 43,5x61,5 cm.
13248.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
cca 1990 Obersovszky Gyula (1927-2001) költő, író, újságíró, 1956-os forradalmár kézirata, Móré Mihály (1924-1997) grafikus kiállítás megnyitóján elhangzott beszéd. 6 gépelt oldal, néhány javítással, kiegészítéssel.
13249.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft