cca 1900 Fiatal katona portréja, keményhátú fotó Josef Ferber bécsújhelyi (Wiener Neustadt) műterméből, vizitkártya, 11x6,5 cm / K.u.K. soldier, CDV photo
1916-17 össz. 2 db I. világháborús tábori posta. egy levél három beírt oldallal és 1 távirat a M. nagyváradi kir. 4. honv. gyal. ezred zászlósától, Tábory Zoltántól. Olasz hadifogságból küldve, Kézdi-Kovács Lenkének, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus lányának küldve és címezve. Mindkettő eredeti borítékban, távirat sérült.
Eltérő időben (cca 1945 előtt) készült katonai felvételek tankokról, repülőgépekről, autókról, a néhai Lapkiadó Vállalat fotólaborjának anyagából 7 db mai nagyítás, 10x15 cm
cca 1944 Budapest, a vasúti összekötő hídra telepített légvédelmi üteg, Danassy Károly (1904-1996) budapesti fotóművész hagyatékából 5 db mai nagyítás a hídról, 10x15 cm