Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 286

Temesi Győző: Élni! Az új magyar fiatalok regénye. Végh Dezső szövegközti rajzaival. Bp.,(1932), Magyar Cserkész Szövetség, Franklin. Egyetlen kiadás. Kiadói papír kötés, kissé kopott borítóval, a hátsó táblán a papír kissé hullámos. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján.
17365.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Bárczy István - Lyka Károly - Kner Imre - Mikszáth Kálmán - Bródy Lajos: Hatvan esztendő. (1873-1933). Bp., 1933, Hungária-ny. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos, a könyvtesttől elvált borítóval, kisebb lapszéli sérülésekkel, ázásnyomokkal.
17366.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
17367.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Gróf Bethlen Lajos önéletírása. Bevezetéssel és jegyzetekkel közli: Dr. Szádeczky Lajos. Az író két képével. (Különnyomat az Ujság 1908. évi januári számaiból). Kolozsvár, 1908, Gombos Ferencz-ny., 126 p. + 2 t. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, helyenként kissé foltos, kissé sérült lapszélekkel.
17368.

Gróf Bethlen Lajos önéletírása. Bevezetéssel és jegyzetekkel közli: Dr. Szádeczky Lajos. Az író két képével. (Különnyomat az "Ujság" 1908. évi januári számaiból). Kolozsvár, 1908, Gombos Ferencz-ny., 126 p. + 2 t. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, helyenként kissé foltos, kissé sérült lapszélekkel.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Babits Mihály: Erato. Az erotikus világköltészet remekei. A rajzok Francois de Bayros eredeti munkái. Wien, (1921), Hellas-Verlag, 1 t.+1p.+147+1 p.+5 (a táblák előtt feliratos hártyapapírral) t. Babits Mihály jelen műve csupán az irodalom történetének komoly kutatói számára készült. Kereskedelmi forgalomba nem került. Terjesztése előzetes aláírások útján történt. Babits Eratojának érdekessége, hogy a katolikus egyház tiltakozására a hatóságok pornográfnak minősítették és elkobozták. Habár a pályatársak felháborodtak a betiltáson, volt köztük olyan, aki bírálta a munkáért a költőt. 500 számozott példányból ez a 491. példány. Szép, bibliofil kiadás. Első kiadás. Kiadói félvászon kötés, kopott borítóval, javított gerinccel.
17369.

Babits Mihály: Erato. Az erotikus világköltészet remekei. A rajzok Francois de Bayros eredeti munkái. Wien, (1921), Hellas-Verlag, 1 t.+1p.+147+1 p.+5 (a táblák előtt feliratos hártyapapírral) t. "Babits Mihály jelen műve csupán az irodalom történetének komoly kutatói számára készült. Kereskedelmi forgalomba nem került. Terjesztése előzetes aláírások útján történt." Babits Eratojának érdekessége, hogy a katolikus egyház tiltakozására a hatóságok pornográfnak minősítették és elkobozták. Habár a pályatársak felháborodtak a betiltáson, volt köztük olyan, aki bírálta a munkáért a költőt. 500 számozott példányból ez a 491. példány. Szép, bibliofil kiadás. Első kiadás. Kiadói félvászon kötés, kopott borítóval, javított gerinccel.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
28
Babits Mihály: Jónás könyve. Bp.,(1941), Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt., 20 sztl. lev. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval. Számozott (715./1400) példány.
17370.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Kosztolányi Dezső: Meztelenül. Első kiadás! Bp., 1927, Athenaeum. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
17371.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Kazinczy Ferenc: Árnyékrajzolatok. Rajzolta - - maga kezével 1784-1814. Összeáll. és sajtó alá rendezte: Rexa Dezső. Bp., 1928, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, sérült lapszélekkel, az első négy lap felvágatlan.
17372.

Kazinczy Ferenc: Árnyékrajzolatok. Rajzolta - - maga' kezével 1784-1814. Összeáll. és sajtó alá rendezte: Rexa Dezső. Bp., 1928, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, sérült lapszélekkel, az első négy lap felvágatlan.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével rézfénymetszetben. Bp., 1898, Athenaeum, 231 p. + 20 t. (hártyapapírral védett heliogravűrök). Ötödik díszkiadás. Kiadói viseltes, aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, sérült, kopott borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
17373.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Jókai Erdélyben. A legnagyobb magyar regényíró születésének századik forduló évében. Összeáll.: Tabéry Géza és Incze Ernő. Nagyvárad, 1925, (Sonnenfeld-ny.), 191 p. + 3 (színes) t. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott kiadói egészbőr-kötésben, a borítón apró sérülésekkel, több lap (113-128 p.) kijár. Névre szóló, kizárólag előfizetők számára készült könyv, könyvárusi forgalomba nem került.
17374.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
13
Talbot, H. Fox : A természet irónja. Bp., 1994, HOGyF Editio. Reprint kiadás! Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, műanyag védőborítóban, kissé sérült kiadói kartontokban. The Pencil of Nature by H. Fox Talbot kísérőfüzettel (benne az eredeti kiadvány szövegével). Megjelent a The Pencil of Nature, a világ első, fényképekkel illusztrált nyomdaterméke megjelenésének 150 éves évfordulóján, 1000 számozott példányban, ebből a 177. számú példány.
17375.

Talbot, H. Fox : A természet irónja. Bp., 1994, HOGyF Editio. Reprint kiadás! Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, műanyag védőborítóban, kissé sérült kiadói kartontokban. "The Pencil of Nature by H. Fox Talbot" kísérőfüzettel (benne az eredeti kiadvány szövegével). Megjelent a "The Pencil of Nature", a világ első, fényképekkel illusztrált nyomdaterméke megjelenésének 150 éves évfordulóján, 1000 számozott példányban, ebből a 177. számú példány.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
17376.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft