Temesi Győző: Élni! Az új magyar fiatalok regénye. Végh Dezső szövegközti rajzaival. Bp.,(1932), Magyar Cserkész Szövetség, Franklin. Egyetlen kiadás. Kiadói papír kötés, kissé kopott borítóval, a hátsó táblán a papír kissé hullámos. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján.
Gróf Bethlen Lajos önéletírása. Bevezetéssel és jegyzetekkel közli: Dr. Szádeczky Lajos. Az író két képével. (Különnyomat az "Ujság" 1908. évi januári számaiból). Kolozsvár, 1908, Gombos Ferencz-ny., 126 p. + 2 t. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, helyenként kissé foltos, kissé sérült lapszélekkel.
Babits Mihály: Erato. Az erotikus világköltészet remekei. A rajzok Francois de Bayros eredeti munkái. Wien, (1921), Hellas-Verlag, 1 t.+1p.+147+1 p.+5 (a táblák előtt feliratos hártyapapírral) t. "Babits Mihály jelen műve csupán az irodalom történetének komoly kutatói számára készült. Kereskedelmi forgalomba nem került. Terjesztése előzetes aláírások útján történt." Babits Eratojának érdekessége, hogy a katolikus egyház tiltakozására a hatóságok pornográfnak minősítették és elkobozták. Habár a pályatársak felháborodtak a betiltáson, volt köztük olyan, aki bírálta a munkáért a költőt. 500 számozott példányból ez a 491. példány. Szép, bibliofil kiadás. Első kiadás. Kiadói félvászon kötés, kopott borítóval, javított gerinccel.
Babits Mihály: Jónás könyve. Bp.,(1941), Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt., 20 sztl. lev. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval. Számozott (715./1400) példány.
Kazinczy Ferenc: Árnyékrajzolatok. Rajzolta - - maga' kezével 1784-1814. Összeáll. és sajtó alá rendezte: Rexa Dezső. Bp., 1928, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, sérült lapszélekkel, az első négy lap felvágatlan.
Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével rézfénymetszetben. Bp., 1898, Athenaeum, 231 p. + 20 t. (hártyapapírral védett heliogravűrök). Ötödik díszkiadás. Kiadói viseltes, aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, sérült, kopott borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Jókai Erdélyben. A legnagyobb magyar regényíró születésének századik forduló évében. Összeáll.: Tabéry Géza és Incze Ernő. Nagyvárad, 1925, (Sonnenfeld-ny.), 191 p. + 3 (színes) t. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott kiadói egészbőr-kötésben, a borítón apró sérülésekkel, több lap (113-128 p.) kijár. Névre szóló, kizárólag előfizetők számára készült könyv, könyvárusi forgalomba nem került.
Talbot, H. Fox : A természet irónja. Bp., 1994, HOGyF Editio. Reprint kiadás! Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, műanyag védőborítóban, kissé sérült kiadói kartontokban. "The Pencil of Nature by H. Fox Talbot" kísérőfüzettel (benne az eredeti kiadvány szövegével). Megjelent a "The Pencil of Nature", a világ első, fényképekkel illusztrált nyomdaterméke megjelenésének 150 éves évfordulóján, 1000 számozott példányban, ebből a 177. számú példány.