Könyvek: Történelem

Tételek száma: 157

Schuchhardt Károly: Schliemann ásatásai Trója, Tiryns, Mykéne, Orchomenos és Ithakában. Ford.: Dr. Öreg János. Bp., 1892, MTA, 1 t.+VIII+464 p.+VII (térképek) t.+1 t. Gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Egyetlen magyar kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, possessori bélyegzésekkel, a borítón apró kopásnyomokkal, pár kihajtható táblán szakadásokkal.
15634.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Hitler, Adolf: Mein Kampf. (La mia battaglia). H.n., é.n., magánkiadás, 263 p. Olasz nyelven. Kiadói papírkötés, kopott, kissé sérült borítóval. / Italian language edition. In worn paper-binding.
15635.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Wittner Mária: Ellenőrizve. Szerk., bevezetővel és jegyzetekkel ellátta: Dr. Tamáska Péter. Bp., 2002, Magyar Ház. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
15636.

Wittner Mária: "Ellenőrizve". Szerk., bevezetővel és jegyzetekkel ellátta: Dr. Tamáska Péter. Bp., 2002, Magyar Ház. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15637.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Az 1848-1849. évi első népképviseleti országgyűlés történeti almanachja. Szerk.: Pálmány Béla. Bp., 2002., Magyar Országgyűlés, 1369 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15638.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15639.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
13,53
Titkos történetek. Válogatás a Betekintő folyóirat első öt évfolyamából. Szerk.: Cseh Gergő Bendegúz, Krahulcsán Zsolt, Müller Rolf, Takács Tibor. Bp., 2013., Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára - LHarmattan. Kiadói papírkötés.
15640.

Titkos történetek. Válogatás a Betekintő folyóirat első öt évfolyamából. Szerk.: Cseh Gergő Bendegúz, Krahulcsán Zsolt, Müller Rolf, Takács Tibor. Bp., 2013., Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára - L'Harmattan. Kiadói papírkötés.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Word War II Collectors Edition két kötete: The Secret War, The D-Day Invasion. Angol nyelven. Bontatlan kiadói zsugorfóliában, szép állapotban.
15641.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Németh Gábor: Hegyaljai mezővárosok törvényei a XVII-XVIII. századból. A szerző által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány. Magyar Nemzeti Múzeum Művelődéstörténeti kiadványa I. Bp., 1990., Magyar Nemzeti Múzeum. Kiadói papírkötés.
15642.

Németh Gábor: Hegyaljai mezővárosok "törvényei" a XVII-XVIII. századból. A szerző által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány. Magyar Nemzeti Múzeum Művelődéstörténeti kiadványa I. Bp., 1990., Magyar Nemzeti Múzeum. Kiadói papírkötés.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Erdély öröksége. Erdélyi emlékírók Erdélyről. I köt. Cs. Szabó László közreműködésével szerk. Makkai László. Ravasz László bevezetésével.   I. köt.: Tündérország. 1541-1571. Oláh Miklós, Verancsics Antal, Heltai Gáspár, Mindszenti Gábor, Forgách Ferenc, Borsos Sebestyén, Bánfi Gergely és Szántó István írásaiból. Kardos Tibor bevezetésével. Bp., [1941.],Franklin, XXXIV+164+1 p.Kiadói, címeres papírkötésben, kissé sérült.
15643.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Csapody Tamás: Bortól Szombathelyig. Tanulmányok a bori munkaszolgálatról és a bori munkaszolgálatosok részleges névlistája. Bp., 2014, Zrínyi. Kiadói kartonált papírkötés, újszerű állapotban, CD-melléklettel.
15644.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
15645.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft