Cox György: A mythologia kézikönyve. Angolból fordította és a finn mythológiával bővítette Simonyi Zsigmond. Bp., 1886, Franklin. Második, javított kiadás. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott Gottermayer-féle egészvászon kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal.