Tétel

Katalógusszám:

10920.
427. Lezárult gyorsárverés
Metszetek

Kikiáltási ár:

4 400 Ft

Leírás:

cca 1790-1800 Vincenz Georg Kininger (1767-1851) után, Adam Ritter von Bartsch (1757-1821) metszése: Hősi jelenet a k.k. hadsereg tagjaival a napóleoni háborúk idejéből, amidőn egy közlegény kimenti gróf Magawly őrnagyot (Der Gefreyte Bucher von Manfredini trägt seinen Major, den Grafen Magawly, welcher nägst Hechsheim am rechten Beine mit einer Kugel durchschossen wurde, bey 40 Schritte zurück, legt ihn hinter einen kleinen Erdhügel und verläßt ihn mit diesen Worten: lieber Herr Oberst-Wachtmeister ich bliebe gern bey Ihnen, aber meine Pflicht ist ins Feuer zurück zu gehen. Den 29 October 1795.) Színezett rézmetszet, papír, jelzett a metszeten. Tranquillo Mollo kiadása. Kissé sérült és foltos. Üvegezett, dekoratív, kissé szúrágta fakeretben. 37x29 cm.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : nagy_andras