Könyvek: Vallás

Tételek száma: 41

[Zsivics Mátyás]: Matthiae Zsivics: De dogmatis orthodoxae religionis. Liber I. Pesthini (Pest), 1803, Typis Matthiae Trattner, 8 sztl. lev. + 690+2 p. Latin nyelven. Korabeli aranyozott félbőr-kötés, kopott borítóval, a borítón kis sérülésekkel, kis lyukakkal, kissé foltos lapokkal.
17259.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Isten házai és szolgái. Katolikus misszionáriusok és missziók világa a 19. században, korabeli fényképeken. Szerk.: Fogarasi Klára. Bp., (2001), Agroinform. Számos fekete-fehér fotóval illusztrálva. Magyar, angol és német nyelven. Kiadói papírkötés.
17260.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
J. A. Möhler: Symbolik oder Darstellung der dogmatischen Gegensätze der Katholischen und Protestanten nach ihren öffentlichen Bekenntnißschriften. Wien, 1843, Karl Gerold, (Mainz, Florian Kupferberg-ny.), XL+632 p. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, foxing foltos lapokkal.
17261.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Dr. Walter Gyula: Szent Ágoston hitoktatói működése. Bp., 1908, Stephaneum-ny., 30+(2) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, ragaszott gerinccel, fakó borítóval, tulajdonosi névbélyegzővel, korabeli bejegyzéssel (a szerző ajándékozási sorai, vagy tulajdonosi bejegyzés).
17262.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Dér Iván: A malinesi megbeszélések. Mercier bíboros kísérletei az anglikán és a katolikus egyház egyesítése érdekében. 1921-1925. Bp., 1941, szerzői magánkiadás (Vác, Kapisztrán-ny.), 63 p. Kiadói papírkötés, ázott, sérült, a könyvtesttől elvált, ragasztott borítóval.
17263.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Ibrányi Ferenc: Krisztus, a keresztény életeszmény. Különlenyomat a Theologia 1940. évi 2-3. számából. Bp., 1941, szerzői magánkiadás (Stephaneum-ny.), 31+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés.
17264.

Ibrányi Ferenc: Krisztus, a keresztény életeszmény. Különlenyomat a "Theologia" 1940. évi 2-3. számából. Bp., 1941, szerzői magánkiadás (Stephaneum-ny.), 31+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Erőss Alfréd: A megváltás. A megváltás dogmája Scheeben teológiájában. Kolozsvár, 1942, szerzői magánkiadás (András László-ny.), 79 p. Kiadói papírkötés, sérült, ragasztott gerinccel, laza, szétváló fűzéssel, helyenként kissé foltos lapokkal.
17265.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Czapik Gyula: A gyermeklelkigyakorlatok. Elvei, földolgozásuk homiletikus és katechtikus alakban. Bp., 1924., A Szív. Átkötött félvászon-kötésben, intézményi bélyegzőkkel, a címlapon aláhúzással, néhány lapon kis sérüléssel.
17266.

Czapik Gyula: A gyermeklelkigyakorlatok. Elvei, földolgozásuk homiletikus és katechtikus alakban. Bp., 1924., "A Szív." Átkötött félvászon-kötésben, intézményi bélyegzőkkel, a címlapon aláhúzással, néhány lapon kis sérüléssel.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Kórházi betegek imakönyve. Összeáll.: Vass János. Keszthely, 1941, Sujánszky László. Kiadói papírkötés. + Hoplán Ottó: Betegek keresztútja. Vigasztaló gondolatok Krisztus kínszenvedéséből. Ford.: BIlkei Ferenc. Székesfehérvár, 1929, Vörösmarty-ny. Harmadik kiadás. Kiadói kissé szakadozott gerincű papírkötés, kissé laza fűzéssel.
17267.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Merényi Ferenc: Domsics Mátyás egyházlátogatása (canonica visitatio) Baranyában 1729-ben. Pécs, 1939, a szerző kiadása (Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Ny.), 107 p. Sérült kiadói papírkötés, ragasztott borítóval és gerinccel
17268.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
F. W. Foerster: Élet és jellem. Ford.: Schütz Antal. Bp., 1914., Szociális-Missió-Társulat. Második kiadás. Átkötött modern műbőr-kötés.
17269.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Vallási könyv tétel, 7 db: Ájtatossági gyakorlatok a fájdalmas szűz tiszteletére; Jézus legszentebb szíve az én életem és halálom oltalma; Újszövetségi Szentírás a Vulgata szerint; stb. Vegyes állapotban, közte sérült, hiányos is.
17270.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft