Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 351

Koudelka, Josef: Gypsies. Photographs by Josef Koudelka. Millerton, 1975, Aperture Inc. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
16608.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Magyar festőművészet albuma. A magyar festészet fejlődése a régiektől az újakig. Tíz színes műmelléklettel számos műlappal és szövegképpel. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. [Bp., 1904], Hornyánszky, 140 p.+10 (műmellékletek, a képek előtt feliratozott hártyapapírral) t. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Benne Benczur Gyula, Borsos József, Lotz Károly, Madarász Viktor, Munkácsy Mihály, Székely Bertalan, Zichy Mihály és mások. Kiadói szecessziós dúsan aranyozott, festett, egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
16609.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16610.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Klösz György 1844-1913. Fényképek. / Photographs. Szerk.: Sívó Mária. A képeket vál. és a szöveget írta: Lugosi Lugo László. Bp., 2002, PolgART. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban, kiadói papír védőborítóban, a védőborítón ragasztónyommal.
16611.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Pallai Sándor: Ötvösség, nemesfémipar, divatékszer készítés. Ipari szakkönyvtár. Bp., 1983, Műszaki. Negyedik, bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
16612.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
16613.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Gruber Rikárd I.: A fényképészeti tárgylencsék és tulajdonságaik. Utasítások a művészi fényképezéshez. Bp., [1914], Élet-ny., 45+(3) p. +7 t. (fekete-fehér képtáblák). Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel.
16614.

Gruber Rikárd I.: A fényképészeti tárgylencsék és tulajdonságaik. Utasítások a művészi fényképezéshez. Bp., [1914], "Élet"-ny., 45+(3) p. +7 t. (fekete-fehér képtáblák). Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
13
16615.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Kecskeméti Kálmán: Fotók innen-onnan. hn., én., nyn. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Rajtuk ismert személyekkel is, közte Bálint Endre festőművész, Cseh Tamás zeneszerző-énekes, Csoóri Sándor író, költő, El Kazovszkij festőművész, Kányádi Sándor költő, Kertész Imre író, Petri György költő és mások fotóival. Valamint Kecskeméti Kálmán fotóival is illusztrált. Kiadói papírkötés.
16616.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Fiatal magyar foto 1990 után. Miskolc, 1994, Miskolci Galéria, 6 sztl. lev. + 6 t.
16617.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
1950 First International Salon of Picotrial Photographic Art 1950. Ahmedabad, 1950, Niharika The Club of Gujarat Pictorialists, 10 p.+6 (fekete-fehér fotók, közte Járai Rudolf) t.+14 (reklámok) p. Kiadói papírkötés, egy helyen bejelöléssel, (Sztály János (1899-1980) fotóművész hagyatékából.)
16618.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Gyenes Zsolt: Fotóművészeti stílusok. Kreatív gyakorlatokkal. Bp., 2013., Enciklopédia Kiadó. Kiadói papírkötés.
16619.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft