Műtárgyak, antikvitás

Tételek száma: 139

Mid-Century Figurative Art by Magda és Andrzej Nowakowscy (1938 - 2008): Kutya / Pies, névjegy tartó, örvösművészeti réz. Jelzett: Magda i Andreze Nowakowscy. m:4,5cm. Andrzej Jerzy Nowakowski Warszawa / Varsó. 1938. október 2-án született Lublinban. Miután Varsóba költözött, ahol befejezte az általános iskolát. Még annak befejezése előtt sikeres felvételi vizsgát tett a varsói Állami Képzőművészeti Középiskolába, ahol négy évig (1953-1957) tanult, és nagyon jó jegyeket kapott művészeti tárgyakból - rajz, festészet, szobrászat -. Az 1957-1966-os években kizárólag a művészeti munkának szentelte magát - akvarelleket és olajfestményeket festett, valamint vázlatokat és karikatúrákat rajzolt. Ebben az időszakban fedezte fel a művészi fémművességet, amely szerelme és szenvedélye lett, amely egész életében kitartott. Először fémből készítette első munkáit: ékszereket (karkötőket, gyűrűket, brossokat és nyakláncokat), és - ami egész életművének védjegyévé vált - egyedi figurákat. / Andrzej Jerzy Nowakowski urodził się 2 października 1938 roku w Lublinie. Po przeprowadzeniu się do Warszawy, gdzie ukończył szkołę podstawową. Jeszcze przed jej ukończeniem zdał egzamin wstępny do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie, gdzie uczył się cztery lata (1953-1957), mając bardzo wysokie oceny z przedmiotów artystycznych - rysunek, malarstwo, rzeźba. W latach 1957-1966 poświęcił się wyłącznie twórczości artystycznej - malował akwarele i obrazy olejne oraz rysował szkice i komiksy. W tym okresie ,,odkrył metaloplastykę artystyczną, która stała się jego miłością i pasją trwającą do końca życia. Najpierw tworzył pierwsze dzieła w metalu: biżuterię (bransolety, pierścionki, broszki i naszyjniki) oraz, co stało się znakiem rozpoznawczym Jego całej twórczości - niepowtarzalne figurki.
11726.

Mid-Century Figurative Art by Magda és Andrzej Nowakowscy (1938 - 2008): Kutya / Pies, névjegy tartó, örvösművészeti réz. Jelzett: Magda i Andreze Nowakowscy. m:4,5cm. Andrzej Jerzy Nowakowski Warszawa / Varsó. 1938. október 2-án született Lublinban. Miután Varsóba költözött, ahol befejezte az általános iskolát. Még annak befejezése előtt sikeres felvételi vizsgát tett a varsói Állami Képzőművészeti Középiskolába, ahol négy évig (1953-1957) tanult, és nagyon jó jegyeket kapott művészeti tárgyakból - rajz, festészet, szobrászat -. Az 1957-1966-os években kizárólag a művészeti munkának szentelte magát - akvarelleket és olajfestményeket festett, valamint vázlatokat és karikatúrákat rajzolt. Ebben az időszakban "fedezte fel" a művészi fémművességet, amely szerelme és szenvedélye lett, amely egész életében kitartott. Először fémből készítette első munkáit: ékszereket (karkötőket, gyűrűket, brossokat és nyakláncokat), és - ami egész életművének védjegyévé vált - egyedi figurákat. / Andrzej Jerzy Nowakowski urodził się 2 października 1938 roku w Lublinie. Po przeprowadzeniu się do Warszawy, gdzie ukończył szkołę podstawową. Jeszcze przed jej ukończeniem zdał egzamin wstępny do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie, gdzie uczył się cztery lata (1953-1957), mając bardzo wysokie oceny z przedmiotów artystycznych - rysunek, malarstwo, rzeźba. W latach 1957-1966 poświęcił się wyłącznie twórczości artystycznej - malował akwarele i obrazy olejne oraz rysował szkice i komiksy. W tym okresie ,,odkrył" metaloplastykę artystyczną, która stała się jego miłością i pasją trwającą do końca życia. Najpierw tworzył pierwsze dzieła w metalu: biżuterię (bransolety, pierścionki, broszki i naszyjniki) oraz, co stało się znakiem rozpoznawczym Jego całej twórczości - niepowtarzalne figurki.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Ezüst (Ag) kegy ajándék. Mária, Jézussal, Aranyozott bőr tokban, névtábla nélkül. XIX: század. 8,5x12 cm
11727.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15
Antik házi áldás, 1900-1920 körül, nyomat, üveg, kopott, keret nélkül, 22x17,5
11728.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
14
Kegytárgy, Krisztus fej, porcelán betétes keret, m: 7 cm
11729.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Fa doboz, orosz-szovjet, fedele kézzel festett, jelzett, 1971, oldalai és alja feketére festett, lakkozott, működik, apró kopásnyomokkal, 16,5x12×3 cm
11730.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Bross, porcelán betéttel, kopásnyomokkal d: 6 cm
11731.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
1909 Bölcsész bál táncrend réz domborítás fedele 13x5,5 cm
11732.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
14
Régi dekoratív pumpás töltőtoll
11733.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
12 db késbak, egyik jelzett, h: 9 cm
11734.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
St. Dupont aranyozott öngyújtó. Jelzett, nincs kipróbálva, szép állapotban. m: 4,5 cm
11735.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
14
Csiszolt csillag rubin, d: 8 mm
11736.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Régi fém színházi látcső, távcső, XX. sz. eleje, vésett mintával díszítve, korának megfelelő kopásnyomokkal, kisebb horpadásokkal, 10,5x7,5 cm
11737.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft