Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 393

Realms of Darkness. Nightmarish Tales of the Supernatural and Macabre. Introduced by Christopher Lee. London, 1988, Chartwell Books, 663+(2) p. Angol nyelven. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban.
17433.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Martin Booth: Cannabis. A History. London, 2003, Doubleday. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17434.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Kurtz Béla: A szállodásipar. Bp.,1942, Budapesti Szállodások és Vendéglősök Ipartestülete. Első kiadás. Kiadói, javított félvászon-kötés, kopottas állapotban.
17435.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Kozma Andor: Turán. Ősrege. A szerző által DEDIKÁLT! Bp., 1922, MTA. 247 p. Első kiadás! Későbbi félvászon kötés, egyik lapon szakadással.
17436.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Hoffmann, E. T. A.: Az idegen gyermek. Mese. Ford.: Gedő Elza. Győri Aranka rajzaival. Bp., 1921, Sacelláry (Pesti Könyvnyomda Rt.), 49+(1) p. + 8 t. (színes kőnyomatok). Kiadói kartonált papírkötés, sérült, hiányos gerinccel, a borítón apró foltokkal. Ritka!
17437.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
A 40 éves Budapesti Detektívtestület jubiláris albuma. Szerkeszti: Vécsey Leo. Bp. (1926.) M. Kir. Államrendőrség Detektívtestülete Nyugdíjpótló és Segélyező Egyesülete (Budapesti Hírlap ny.) 320 p. Cholnoky László, Herczeg Ferenc, Molnár Ferenc, Móricz Zsigmond, Nagy Lajos, Móricz Pál és mások írásaival. Kissé megviselt félvászon kötésben, néhány lap kijár
17438.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Bástyai Lóránt: Vadmadárból - vadászmadár. Bp., 1955, Művelt Nép Tudományos és Ismeretterjesztő Kiadó (Szikra-ny.), 102+1 p. + 2+10 t. (fekete-fehér képtáblák, ebből 2 egyoldalas, 10 kétoldalas). ifj. Tildy Zoltán fotóival. A borító Mohrlüder Vilmos munkája. Az illusztrációkat ifj. Finta József készítette. Szövegközti rajzokkal, ábrákkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, foltos borítóval, ajándékozási bejegyzéssel. Megjelent 3000 példányban.
17439.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
17440.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Henrik Ibsen színművei I-II.1966, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
17441.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Hamerling Róbert: Amor és Psyche. Ford.: Ábrányi Emil. Thumann Pál illusztrációival. Bp.-Eperjes, [1894], Divald Károly Fiai (Kósch Árpád-ny.), 142 p. + 9 t. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett, szecessziós egészvászon-kötés, foltos, kissé kopott, sérült borítóval, helyenként foltos lapokkal, a képtáblák egy részén hiányzó / foltos hártyapapírral.
17442.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Alexandre Dumas Monte Cristo-sorozata, 6 kötet: Idősb Dumas Sándor: Gróf Monte Cristo. I-IV. köt. Ford.: Harsányi Kálmán. + Mützelburg, [Adolf]: A világ ura. Dumas Gróf Monte Cristo című regényének folytatása. Ford.: Szederkényi Anna. I-IV. köt. (két kötetben). Bp., é.n., Singer és Wolfner. Kiadói szecessziós, illusztrált egészvászon sorozatkötésben, vegyes állapotban, a borítókon kopásnyomokkal, kis sérülésekkel, néhány kijáró lappal.
17443.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Móricz Zsigmond művei sorozat 11 kötete. Bp., 1939,Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
17444.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft