Francois Villon: A szegény Villon tíz balladája és szép fegyverkovácsné panasza. Ford.: Szabó Lőrinc. Hincz Gyula (1904-1986) lapszámozáson belüli 18 egészoldalas rajzával. Bp., 1940, Singer és Wolfner,(Hungária-ny.), 71 p. Harmadik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, hiányzó szennylapokkal, laza kötéssel, kissé foltos lapokkal.
Kolligátum 3 Nyugat által kiadott műből:
Babits Mihály: Két kritika. Első kiadás. (1911); Ignotus: Színházi dolgok. Első kiadás. (1910); Bródy Sándor: Lárvák. Első kiadás. (1911.) Bp.,1910-1911,Nyugat.
66+6; 127+1;62+1 p. Korabeli kartonált papírkötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, két lapon szamárfüllel.
Longos: Daphnis és Chloé. Ford.: Détshy Mihály. Sulner László , a borító Káldor László munkája. Bp.,1945,Officina. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói foltos, kissé szakadt papír védőborítóban.