Petőfi-Könyvtár XI-XII. füzet. Farkas Emőd: Petőfi élete + Egressy Ákos: Petőfi Sándor életéből. Bp., Kunossy, Szilágyi és Társa. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
Nyekraszov válogatott versei. Ford.: Fodor András. A fordító, Fodor András (1929-1997) Kossuth-díjas költő, műfordító által Szász Imre (1927-2003) József Attila-díjas író, műfordító részére DEDIKÁLT példány. A világirodalom gyöngyszemei. Bp.,1958,Móra. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Marcel Arland: Angyalok öble. Ford. és az utószót írta: Réz Pál. Angyalok öble. A fordító, Réz Pál (1930-2016) Széchenyi-díjas irodalomtörténész, műfordító által Szász Imre (1927-2003) József Attila-díjas író, műfordító. Bp., 1962., Európa. Kiadói félvászon-kötés.
Itámár Jáoz-Keszt versei. Mezei András utószó. Új Pegasus. A szerző, Itamár Jáoz-Keszt (1934-2021) magyarországi születési izraeli költő által DEDIKÁLT példány. Bp., 1989., Európa. Kiadói papírkötés.