Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 174

Jégszakadás és Duna kiáradása Pest-Buda 1838. Kiállítási katalógus. Szerk.: Kaján Imre. Bp., 1988., BTM. Kiadói papírkötés. Megjelent 3000 példányban.
15024.

"Jégszakadás és Duna' kiáradása" Pest-Buda 1838. Kiállítási katalógus. Szerk.: Kaján Imre. Bp., 1988., BTM. Kiadói papírkötés. Megjelent 3000 példányban.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Leidenfrost Gyula: Kék Adria. Bp., [1936], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 311 p. + 48 t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói ezüstözött, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
15025.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
15026.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
LItalia Monumentale sorozat 5 kötete: Le Chiese di Roma I-II.; S. Marco di Venezia; La Chiesa di S. Maria delle Grazie; Il Castello di Milano. (No. 4., 7., 8., 12., 23.) Firenze, 1916-1925, Fratelli Alinari. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Olasz nyelven. Kiadói papírkötés, néhány kötet kissé foltos borítóval.
15027.

L'Italia Monumentale sorozat 5 kötete: Le Chiese di Roma I-II.; S. Marco di Venezia; La Chiesa di S. Maria delle Grazie; Il Castello di Milano. (No. 4., 7., 8., 12., 23.) Firenze, 1916-1925, Fratelli Alinari. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Olasz nyelven. Kiadói papírkötés, néhány kötet kissé foltos borítóval.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Györe Zoltán: Magyarországi Györe-családok. Bp., 1993, Inter City, 310 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel.
15028.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Gárdonyi Albert: Budapest legrégibb kiváltságlevele. (Különlenyomat a Turul 1910. évi 2. és 3. füzetéből). Bp., é.n., Franklin-ny., 20 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos, sérült, szétvált borítóval, a lapok szélén apró szakadással. A szerző, Gárdonyi Albert (1874-1946) történész, főlevéltáros által Dr. Ballagi Aladár (1853-1928) történész, nyelvész részére DEDIKÁLT példány.
15029.

Gárdonyi Albert: Budapest legrégibb kiváltságlevele. (Különlenyomat a "Turul" 1910. évi 2. és 3. füzetéből). Bp., é.n., Franklin-ny., 20 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos, sérült, szétvált borítóval, a lapok szélén apró szakadással. A szerző, Gárdonyi Albert (1874-1946) történész, főlevéltáros által Dr. Ballagi Aladár (1853-1928) történész, nyelvész részére DEDIKÁLT példány.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Dr. Ernst Wiederkehr: Gebt den Tibetflüchtlingen eine Chance! Luzern, 1971, Raeber Verlag. Második kiadás. Gazdag egészoldalas képanyaggal. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban.
15030.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
15031.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15032.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
15033.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
15034.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
15035.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft