Könyvek: Történelem

Tételek száma: 208

Hunfalvy János: Egyetemes történelem. I-II. köt. (Egybekötve). I.: Az ó kor történetei. II.: A közép kor történetei. Pest, 1851, Emich Gusztáv, VI+(2)+345+(3) p., (2)+225+(3) p. Egészvászon-kötésben, festett lapélekkel, helyenként foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány.
15668.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15669.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Salamon Ferenc: Magyarország a török hódítás korában. Második, javított kiadás. Hozzákötve: Acsády Ignác: Magyarország Budavár visszafoglalása korában. Bp., 1886., Franklin - Méhner Vilmos, XV+472; 334 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, de belül alapvetően jó állapotban.
15670.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15671.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15672.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
15673.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
13,53
Magyarország történelme, földje, népe, élete, gazdasága, irodalma, művészete Vereckétől napjainkig. I-V. kötet. I. köt.: Történelem, 544 p., II. köt.: Állami és gazdasági élet., 482 p., III. köt.: A magyar föld, 470 p., IV. köt.: Tudomány, irodalom, egyházi élet, 406 p., V. köt.: Művészet, sport, statisztika, 420 p. Bp., (1929), Franklin. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, az I. kötet elején Horthy Miklós képpel. Kiadói aranyozott kiadói félbőr-kötésekben, kopott, kissé foltos borítókkal, az V. kötet hátsó kötéstábláján kis sérülésnyomokkal.
15674.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Hoitsy Pál: Jövőnk s az uralkodóház. Geológia mint politikai tényező. Bp., [1895], Révai, (Nagy Sándor-ny.), 129+1 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, névbejegyzéssel és pár lapon érdekes jegyzetekkel. Ritka!
15675.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Cox György: A mythologia kézikönyve. Ford, s a finn mytholgiájval bővítette Simonyi Zsigmond. Bp., 1886, Franklin, 216 p. Második, javított kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, a hátsó borító és az utolsó lap foltos.
15676.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15677.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Dr. Gerő József: A királyi könyvek. Az I. Ferenc József és IV. Károly király által 1867-től 1918-ig adományozott nemességek, főnemességek, előnevek és címerek jegyzéke. Bp., 1940, szerzői kiadás. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben.
15678.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Szilágyi Sándor: Báthory Gábor fejedelem története. Pest, 1867, Ráth Mór, IV+329+3 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapélekkel, és kissé foltos címlappal.
15679.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Kikiáltás alatt lévő tétel
Katalógusszám: