Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 442

A gyűjtő Ex Libris különszáma. Az ex-libris Magyarországon és külföldön. Le Collectionneur Numéro Special. 6.7.8. Szerk.: Siklóssy László. Bp., [1913], Szent-György Czéh Magyar Amatőrök és Gyűjtők Egyesülete, Hornyánszky Viktor-ny., 158 (149-306)+2 p.+ 4 t.(színes)+ XXVI t. melléklet (színes)+8 p. Magyar és francia nyelven. Egyetlen kiadás. Számozatlan példány. Számos egészoldalas, és szövegközti fekete-fehér és színes illusztrációval, többek közt Kozma Lajos, Faragó Géza, Bíró Mihály, Jaschik Álmos, Nagy Sándor, Egry József, Sassy Attila, Franz von Bayros műveivel. Kiadói papírkötésben, hajtott borítóval, kissé sérült gerinccel
16608.

"A gyűjtő" Ex Libris különszáma. Az ex-libris Magyarországon és külföldön. Le Collectionneur Numéro Special. 6.7.8. Szerk.: Siklóssy László. Bp., [1913], Szent-György Czéh Magyar Amatőrök és Gyűjtők Egyesülete, Hornyánszky Viktor-ny., 158 (149-306)+2 p.+ 4 t.(színes)+ XXVI t. melléklet (színes)+8 p. Magyar és francia nyelven. Egyetlen kiadás. Számozatlan példány. Számos egészoldalas, és szövegközti fekete-fehér és színes illusztrációval, többek közt Kozma Lajos, Faragó Géza, Bíró Mihály, Jaschik Álmos, Nagy Sándor, Egry József, Sassy Attila, Franz von Bayros műveivel. Kiadói papírkötésben, hajtott borítóval, kissé sérült gerinccel

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17
1909 Tavaszi kiállítás. Országos Képzőművészeti Társulat. Bp., 1909, Singer és Wolfner. Benne fekete-fehér fotókkal, rajta Komáromi Kacz Endre, Deák Ebner Lajos, Jendrassik Jenő, Edvi Illés Aladár, Neogrády Antal, Mednyánszky László, Benczur Gyula és mások. Kiadói papírkötés, szakadt, kissé sérült borítóval.
16609.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16610.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16611.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16612.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
A magyarországi új festészet útjai és a Fészek Galéria. Szerk.: Hegyi Lóránd és Molnár Éva. Hegyi Lóránd tanulmányával. [Bp., 1988], Artunion. Bak Imre, Birkás Ákos, Fehér László, Hencze Tamás, Kelemen Károly, Klimó Károly, Mulasics László, Nádler István. Magyar, német és angol nyelven. A művészek munkáival illusztrált. Kiadói papírkötés.
16613.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
A festészet vége? Bp., 2003., Magyar Festők Társaság - Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete. Gazdag képanyaggal illusztrált. Magyar és angol nyelven. Benne Aknay János, Bukta Imre, Fehér László, Fajó János, Keserű Ilona, Kokas Ignác, Konok Tamás, feLugossy László, Nádler István és mások. Kiadói papír-kötés.
16614.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Pécsi József: A fényképező művészete. A kötéstábla litografált címlapját Dagobert Peche (1887-1923) a Wiener Werkstatte művésze, a belső címlapot Kónya Sándor (1891-1976) a könyv belső díszeit Stix Pál (?-?) készítette. Bp., [1917], A Fény,(Wodianer F. és Fiai-ny.), 121+3 p.+12 t. Első kiadás. Szövegközti rajzokkal, és egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kopott félvászon-kötés, néhány kissé foltos lappal, javított kötéssel.
16615.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Formázott. Art Madi. Kijárat. Panta Rhei. Szabad geometria az absztrakt művészetben. H.n., é.n., k.n.. Többe közt Bak Imre, Fajó János, Konok Tamás, Maurer Dóra műveinek fekete-fehér reprodukcióival, szitanyomással készült. Kiadói papírkötés, kissé deformált. Ritka!
16616.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Szűcs Károly: Lakatos Vince a fotográfus. A szerző, Szűcs Károly (1952-2019) művészettörténész, fotókritikus által Sümegi György (1947-) művészettörténész részére DEDIKÁLT példány. Kiskunhalas, 2001., Thorma János Múzeum - Halasi Múzeum Alapítvány. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16617.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Szücs György-Zwickl András: Jándi Dávid. Nagybánya könyvek 4. Bp.-Miskolc, 2008, MissionArt Galéria. Második kiadás. Gazdag színes és fekete-fehér képanyaggal, Jándi Dávid műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.
16618.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16619.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft