Kerámiák

Tételek száma: 158

Neohabán kerámia tányér, Hatvan éves a magyar légoltalom (1935-1995), mázrepedésekkel, mázhibákkal jelzett, d: 31 cm
11050.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Badár Balázs, ifj. (1896-1972) Közepes méretű díszváza. Mázas kerámia, Jelzett,csorba m: 20 cm
11051.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
11052.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Ifj K. Sné jelzéssel: Díszkorsó. Kézzel festett fekete kerámia. Oldalán körben felirat: Pedagóguskórusok, találkozója, 1983, Debrecen. A nádudvari fazekasság története is a hódoltság idejére vezethető vissza, egészen az 1930-es évekig a mindennapi élethez tartozó edényeket készítettek, majd emberek igényei megváltoztak és egyre jobban érdekelte őket a látvány. Ma már, hogy modern háztartások szerves részévé válhasson, az ősi forma kincseket kellett átalakítani. Ebben úttörő szerepet vállaltak a nádudvari fazekasok.
11053.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Vékony Sándor (1913-2000): 4 személyes teás szett. Színes mázakkal festett népi cserép. Kopásokkal, lepattanásokkal. Jelzett: Vékony HMV.  Első önálló kiállítása szülővárosában 1983-ban volt. 1988-ban Pro Urbe díjat kapott. 1954-ben lett népi iparművész.1956-ban kapta meg a Népművészet Mestere címet.
11054.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Hódmezővásárhelyi kétfüles váza, 2 db, kézzel festett, mázas kerámia, kis kopásnyomokkal, m: 13,5 cm
11055.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
11056.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Badár Balázs, ifj. (1896-1972): Mázas kerámia urna váza, 2 db. Jelzett, az egyiken egészen apró lepattanással, m: 13,5 cm
11057.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Erdélyi 19. sz.-i kerámia tál, kézzel festett, kopásnyomokkal, lepattanásokkal, d: 22 cm
11058.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Erdélyi 19. sz.-i kerámia tál, kézzel festett, kopásnyomokkal, lepattanásokkal, d: 17 cm
11059.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Népi mintás 19. sz.-i kerámia tál, kézzel festett, kopásnyomokkal, lepattanásokkal, d: 35 cm
11060.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
9
Schütz Cilli szőlő levél mintás tál, kézzel festett mázas fajansz, jelzett, máz alatti repedésekkel, apró csorbával, 27x20 cm
11061.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft