Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 314

Vegyes háború utáni szocialista könyv és nyomtatvány tétel, 11 db:   Lukács György: Nietzsche és a fasizmus. Bp.,1949,Hungária, 87 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés.;   V. A: Karpinszki: Hogyan kormányozzák a Szovjetországot? Bp., 1945, Szikra. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.;  Markos György: Épül az új világ? Széljegyzetek a Szovjet-únió új ötéves tervéhez. Bp., ,Magyar-Szovjet Művelődési Társaság. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel.;   Csécsy Imre: Ha Hitler győzött volna... Balassa Könyvtár 2. Bp., 1947., Vajna és Bokor. Kiadói papírkötés.;   Értelmiségi politikánk néhány kérdéséről. Az MDP Központi Vezetőségének határozata. Bp.,1956,Szikra. Kiadói papírkötés.;   Illés Béla: Népünk szabadságáért. Rákosi Mátyás elvtárs életéből. Bp.,1952,Szikra. Kiadói papírkötés.;   N. Poljánszkij: Igazságszolgáltatás a Szovjetunióban. Bp., 1946., Szikra. Kiadói papírkötés.;   Bognár József: Szocialista tervgazdálkodásunk eredményei és problémái. Bp., 1959., Pannonia. Kiadói papírkötés;   Marxista ismeretek kis könyvtára 65.: G. M. Dimitrov: A munkásosztály a fasizmus ellen. Bp., 1949., Szikra. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.;   Marxista ismeretek kis könyvtára 70.: Jacques Duclos-Jean Fréville: Henri Barbusse. Bp., 1950., Szikra. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.;   Pothornik József: Mit láttam a felszabadult Kínában. Bp., 1952, Népszava. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel.   Változó állapotban.
17480.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Nyirő József: A sibói bölény 1-2, Kós Károly illusztrációival Bp., é.n Athenaeum. Kiadói vászonkötésben, kevés kopással
17481.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Remekírók Képes Könyvtára 6 kötete:  Homeros Illasa. Ford.: Kemenes (Kempf) József; Homreos Odysseiája. Ford.: Kemenes (Kempf) József; Firdúszi: A sahnáméból. Ferdiún és fiai - Szijavus. Ford. és bevezetéssel ellátta: Radó Antal.;  Moliére remekei I-II. köt. Magyar és külföldi művészek rajzaival. Bevezetéssel ellátta: Haraszti Gyula.; Heine: Dalok Könyve. Ford. és bevezetéssel ellátta: Endrődi Sándor. Thumann Pál rajzaival. Bp.,1902-1905, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötések, a borítókon kis kopásnyomokkal.
17482.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Ian MacDonald: A fejek forradalma. A Beatles dalai és a hatvanas évek. Ford.: Révbíró Tamás. Bp., 1999, Park Kiadó, 404 p. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
17483.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Gárdonyi Géza művei sorozat 20 kötete. Bp., én., Dante. Kiadói ezüstözött egészvászon-kötésben, vegyes állapotban.
17484.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
18
Jared Diamond: Zűrzavar. Hogyan kezelik a nemzetek a válságot és a változást. Ford.: Erdeős Zsuzsanna. Bp., 2020, Akkord. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, újszerű állapotban.
17485.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Vegyes könyvtétel, Bálint Sándortól és Bálint Sándorról, valamint 1 db meghívó, 4 db:   Csapody Miklós: A világban helytállani... Bálint Sándor élete és politikai működése. 1904-1980. Bp., 2004, Korona. Kiadói kartonált papírkötés.;   Bálint Sándor: A szegedi népélet 2. Szeged, 1958., Szegedi MJ. Városi Tanács Idegenforgalmi Hivatala.;   Bálint Sándor: A Szeged-Alsóvárosi templom. Bp., 1966., Pannonia.   + 2005 Bálint Sándor és gyűjteménye c. kiállítás meghívója.
17486.

Vegyes könyvtétel, Bálint Sándortól és Bálint Sándorról, valamint 1 db meghívó, 4 db: Csapody Miklós: "A világban helytállani..." Bálint Sándor élete és politikai működése. 1904-1980. Bp., 2004, Korona. Kiadói kartonált papírkötés.; Bálint Sándor: A szegedi népélet 2. Szeged, 1958., Szegedi MJ. Városi Tanács Idegenforgalmi Hivatala.; Bálint Sándor: A Szeged-Alsóvárosi templom. Bp., 1966., Pannonia. + 2005 Bálint Sándor és gyűjteménye c. kiállítás meghívója.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
17487.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
2 db megviselt Verne kötet: Rejtelmes sziget. I. hatodik kiadás. Laza kötés, címlap teteje vágott. Senki fia. Bp., é.n. Franklin. Laza kötésben, címlap teteje vágott
17488.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Szekeres Erzsébet: Gyümölcstermő örökség. DEDIKÁLT! Bp., 2010., Kairosz. Kiadói kartonált papírkötés
17489.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Föld Ottó: Bohémvilág. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp., 1996., Magyar Filmiroda Rt. Kiadói papírkötés.
17490.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Ofella Sándor: Kék szivárvány... A népdal közösségformáló és leleknemesítő ereje. A szerzőm Ofella Sándor (1914-1997) által aláírt példány. Tápiószecső, 1988-1991, Tápiószecső Nagyközség Önkormányzata. Fekete-fehér szövegközti fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
17491.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft