Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 314

Fejes Endre: Jó estét nyár, jó estét szerelem. A szerző, Fejes Endre (1923-2015) által Major Anna (1932-2021) dramaturg részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1969., Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
17252.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
31
Karinthy Ferenc: Epepe. ALÁÍRT! 1979, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
17253.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Kosztolányi Dezső: Nero, a véres költő. Regény. A szerző fia, Kosztolányi Ádám (1915-1980) író, költő, műfordító, vallásfilozófus által DEDIKÁLT példány. Bp., 1964., Szépirodalmi. Kiadói nyl-kötés, kiadói papír védőborítóban.
17254.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
9
Rákosy Gergely: Tigrisugrás. A szerző, Rákosy Gergely (1924-1998) író, újságíró, forgatókönyvíró és lapszerkesztő által Major Anna (1932-2021) dramaturg részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1972, Magvető. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott, sérült papír védőborítóban.
17255.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Hubay Miklós: Hősök nélkül. Polgári szomorújáték három felvonásban. A szerző, Hubay Miklós (1918- 2011) Kossuth-díjas drámaíró, műfordító által Fóthy János (1893-1979) író, újságíró, művészeti kritikus, költő, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1942,Singer és Wolfner, 121 p. Kiadói papírkötés, foltos, kissé szakadozott borítószélekkel.
17256.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Kallós Ede: Regélnek a múzsák... Hellén regék. Jaschik Álmos rajzaival. Bp., [1932], Fővárosi Könyvkiadó Rt., 94+(2) p. Oldalszámozás kívüli képtáblákkal. Átkötött félvászon-kötésben, átkötéskor az eredeti illusztrált papírborító egy részét felhasználták, kissé kopott borítóval, tulajdonosi névbélyegzőkkel.
17257.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Szacsvay Imre: Életem és emlékeim. Sajtó alá rendezte és a bevezető életrajzot írta: Balassa Imre. A sajtó alá rendező, Balassa Imre (1886-1974) író, újságíró, dramaturg, zenekritikus által aláírt példány. Bp., 1940., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé fakó gerinccel és borítóval.
17258.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Jászai Mari levelei. Sajtó alá rendezte: Kozocsa Sándor.  A szerző, Kozocsa Sándor. (1904-1991) könyvtáros, bibliográfus, irodalomtörténész által DEDIKÁLT példány. Bp., 1944, Dr. Pintér Jenőné. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, javított gerinccel, kissé kopott borítóval.
17259.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Huxley, Julian: Az európai fajkérdés. Oxfordi füzetek világkérdésekről 5. sz. [Oxford], 1939, [Univ. Press], 35 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel.
17260.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Birkhus Sándor: Első hajtás. - - versei. A szerző, Birkhus Sándor által DEDIKÁLT példány. Benne a szerző két gépelt, és aláírt versével. Bp.,1932, Szerzői,(Világosság-ny.), 15 p. Kiadói papírkötés.
17261.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
16
P. Howard (Rejtő Jenő): Legény a talpán. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
17262.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Laár pour Laár képek és versek. hn., én., nyn., 6 sztl. lev. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
17263.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft