Sopron a festő szemével. Mechle József [rajzai 12 táblán]. (1939)
H. é. ny. n. 12 t. (Litográfiák méretük: 34x24 cm Mechle József (1893-1955) a soproni Evangélikus Tanárképző rajztanára, cserkészvezető. Sopron városa tárlatain rendszeresen szerepelt. Igazi helytörténeti ritkaság. Gerincén kis szakadással.
1935 Giuseppe Pini: L' Autocamionale Genova-Valle del Po. 29. Ottobre 1935 - XIV. Roma, 1935, Ministero dei Lavori Pubblici, VIII+147+1 p. + 5 t. + XIV t. Olasz nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal, kihajtható táblákkal. Kiadói papírkötésben, kiadói sérült kartontokban, a borító kissé kopott és a szélekein apró szakadásokkal, néhol foltos lapélekkel./
With little bit worn cover, with damaged box, little bit spotty pages. In Italian langaue.
Cholnoky Jenő (1870-1950): A Földközi-tenger. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1939], Franklin-Társulat, 184+2 p.+ 20 t. (kétoldalas, fekete-fehér képtáblák). Szövegközi és egészoldalas ábrákkal és térképekkel. Kiadói gazdagon aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón minimális kopással, néhány kissé sérült lapszéllel, egyébként jó állapotban.
Rexa Dezső: "Dunamenti nyaralóhelyek". Magyar Városok Monográfiája. Bp., 1934, Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala. Kiadói egészvászon kötés, néhol foltos lapok, egyébként jó állapotban.
Henry Thomas, Armando Cortesao: The Discovery of Abyssinia by the Portuguese in 1530. A Facsimile of the Relation Entitled Carta das novas que vieram a el Rey nosso Senhor do descobrimento do preste Joham. London, 1938. British Museum. Kiadói, enyhén sérült papírkötésben. Néhány lap foltos.
Fejes Mihály: Az egri fürdők orvosi, 's helyeirási tekintetben. Eger, 2003, Segít a Város Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón kisebb ragasztónyomokkal, hátoldalán sérüléssel. Megjelent 400 példányban. Az 1839-ben megjelent könyv reprint kiadása.