Könyvek: Történelem

Tételek száma: 224

John Matthews: Arthur király. A sötét kor harcosa és legendás hőse. Ford.: Vida István Kornél. Bp., 2004, Egmont-Hungary. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
15693.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Eötvös József: Levelek. Szerk., az idegen nyelvű leveleket ford., az előszót és a jegyzeteket írta: Oltványi Ambrus. Eötvös József Művei. A kötet szerkesztője, Oltványi Ambrus (1932-1983) irodalomtörténész által Litván György (1929-2009) történész és felesége, Gál Éva (1928-2021) történész, levéltáros részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1976, Magyar Helikon, 857+(3) p. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis kopással.
15694.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Bujdosó Alpár: 299 nap. A szerző, Bujdosó Alpár (1935 - ) költő, mérnök által DEDIKÁLT példány. Bp.,2003,Magyar Műhely Kiadó - 1956-os Intézet. Fekete-fehér fotókkal illusztrált.  Kiadói papírkötés.
15695.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

A Báró Eötvös József Collegium hivatástörténete. 1895-1950. Vezető és forrásgyűjtemény az állandó kiállításhoz. Az írásos forrásokat összegyűjtötte és a magyarázatokat írta: Garai Imre. Szerk.: Horváth László. Bp., 2017, ELTE Eötvös József Collegium. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és francia nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval, a lapok egy részén kis ázásnyommal.
15696.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Tolnainé Kassai Margit: Óvoda az óvóhelyen. Feljegyzések a Sztehlo-gyermekmentésről. Tények és Tanúk. Bp., 2020., Magvető. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
15697.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Zsigmond László: Franciaország. 1789-1968. A kötet szerzője, Zsigmond László (1907-1992) Kossuth-díjas történész által Litván György (1929-2009) történész és felesége, Gál Éva (1928-2021) történész, levéltáros részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1969, Kossuth Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
15698.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Üdvözlégy, szabadság! Magyar írók Észak-Erdély és a Székelyföld 1940-es visszatéréséről. Vál. és szerk.: Pomogáts Béla. Pomáz, 2008, Kráter Műhely Egyesület. Kiadói papírkötés.
15699.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88

Besey László: Viharos évtizedek. Esztergom, 1999., Balassa Bálint Múzeum. Kiadói papírkötés.
15700.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

15701.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

15702.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

15703.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Vincze Oszkár: Baross világ Magyarországon. Bp., 1945. Alkotás. Dedikált. Sérült kiadói papírkötésben.
15704.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft