Tóth Sándor: Az utolsó Kurucz. Krónikás történetek II. Rákóczi Ferenc korából az ifjuság számára. Pataky László tizenkilenc rajzával. Bp., 1904, Magyar Könyvkiadó Társaság. Kiadói félvászon kötésben, kissé kopott borítóval.