Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 424

17577.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Mann, Klaus: Mephisto. Ford.: Berend Miklósné. Bp., [1946], Magyar Téka, 262 p. Első kiadás. A borító illusztrációja Toncz Tibor munkája. Kiadói papírkötés, sérült, kissé hiányos borítóval.
17578.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
P. Trefán Leonárd: A mi falunk. Kolozsvár, 1941, a szerző kiadása (Gloria-ny.), 221+(2) p. A borító és a rajzok Kispál Sándor munkái. Sérült, illusztrált kiadói papírkötés, foltos borítóval, a borítón és a gerincen szakadással, helyenként foltos lapokkal.
17579.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Boccaccio: Dekameron, vagy szerelemre csábító könyv (erotikus történetek). 3-10. köt. (8 füzet). Ford.: I. Regien. Bp., (1947), I. Regien (Anonymus-ny.), 16 p. Kiadói illusztrált, tűzött papírkötés, kissé foltos, egy füzet sérült borítóval.
17580.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
22
1928 Irodalmi tájékoztató. Válogatott magyar könyvek jegyzéke. VI. évf. 1928. Bp., 1928., Révai. Kiadói kissé foltos papírkötés.
17581.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Kolligátum 3 műből: Bret Harte: Egy bánya története. Vázlat a kaliforniai életből. Ford.: Dr. Wirtzfeld Béla. Bp., 1892, Rózsa Kálmán és Neje; Erdélyi Gyula: A kék szemöldök. A Nemzeti Hírlap könyvtára; Abonyi Gyula: Bűnvirág. (165 p., 147 p., 46 p.) Dombornyomott egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, fakó gerinccel, néhány sérült lappal.
17582.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Hang-kép-írás 7. Gion Nándor. Vál. és szerk. Horváth Futó Hargita és Kurcz Ádám István. Bp.-Szenttamás, 2018., Napkút-Petőfi Irodalmi Múzeum-Gion Nándor Emlékház. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
17583.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
1904-1945 Vegyes háború előtti szocialista könyv és nyomtatvány tétel, 9 db:   Daniel de Leon: A szakszervezkedés égető kérdése. Ford.: Basky Lajos. New York, 1904., Magyar Szocialista Munkás Szövetség, 31 p.;   Vörös Könyvtár 6-7. sz.: Mi van Marx és Engels kommunista kiáltványaiban. hn., én., nyn., felvágatlan lapokkal, 32 p.;   Marchlevszki J.: Mi a bolsevizmus? Bp., 1919., Pallas, 16 p.;   Kunfi-gárda könyvei: Jules Humbert-Droz: A szocializmus A B C-je. Bp., én., Világosság, 11 p.;  Philip Snowden: Ha a Munkáspárt uralomra jut. Ford.: Bartos Zoltán. Bp., 1924., Népszava, 32 p.;   Kéthly Anna: Az ifjúság kérdése. Szociáldemokrata Füzetek 2. sz. Bp., 1932, Népszava, szakadt, sérült, 16 p.;  Szőllős Henrik: Az emberi szervezet csodái. Szocialista Tudás Könyvtára 4. Bp., 1933., Esztergályos János.;   1938 Népszava naptár, foltos, szakadt borítóval.;  Jordáky Lajos: A tudományos szocializmus Franciaországban. Lafargue, Guesde, Juarés. Kolozsvár, 1945, Józsa Béla.;  Változó állapotban, nagyrészt intézményi bélyegzőkkel.
17584.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Maczki Valér: Szántottam, vetettem... Beszédek és tanulmányok. Bp., 1911, Rényi Károly, XI+378+(1) p. Kiadói papírkötés, sérült, kissé foltos borítóval, kissé sérült lapszélekkel.
17585.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
17586.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Sienkievicz Henrik: Keresztes lovagok II. kötet. Bp. é.n. Aranyozott, domdornyomott, kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer kötés). Foltos, kopott borító, szakadt kötés, foltos lapok.
17587.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Darvas Szilárd - Dolmány János: Hogy mondják oroszul? Magyar-orosz beszélgetések szójegyzékkel. Bp.é.n.Danubia. (Athenaeum Rt. ny.) Fűzve, illusztrált kiadói borítékban. Néhány lapél sérült, a borító kissé kopott szakadozott.
17588.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft