Sipos Lajos: Babits Mihály és a forradalmak kora. Irodalomtörténeti füzetek 91. sz. Bp., 1976., Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés.
A szerző által Sipos Lajos (1939-) József Attila-díjas irodalomtörténész, egyetemi tanár, az ELTE és a PPKE Irodalomtudományi Doktori Iskolájának alapító tagja által Makay Gusztáv (1910-1984) irodalomtörténész, kritikus, egyetemi tanár részére dedikált példány.
Mann, Klaus: Mephisto. Ford.: Berend Miklósné. Bp., [1946], Magyar Téka, 262 p. Első kiadás. A borító illusztrációja Toncz Tibor munkája. Kiadói papírkötés, sérült, kissé hiányos borítóval.
P. Trefán Leonárd: A mi falunk. Kolozsvár, 1941, a szerző kiadása (Gloria-ny.), 221+(2) p. A borító és a rajzok Kispál Sándor munkái. Sérült, illusztrált kiadói papírkötés, foltos borítóval, a borítón és a gerincen szakadással, helyenként foltos lapokkal.
Boccaccio: Dekameron, vagy szerelemre csábító könyv (erotikus történetek). 3-10. köt. (8 füzet). Ford.: I. Regien. Bp., (1947), I. Regien (Anonymus-ny.), 16 p. Kiadói illusztrált, tűzött papírkötés, kissé foltos, egy füzet sérült borítóval.
Kolligátum 3 műből: Bret Harte: Egy bánya története. Vázlat a kaliforniai életből. Ford.: Dr. Wirtzfeld Béla. Bp., 1892, Rózsa Kálmán és Neje; Erdélyi Gyula: A kék szemöldök. A Nemzeti Hírlap könyvtára; Abonyi Gyula: Bűnvirág. (165 p., 147 p., 46 p.) Dombornyomott egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, fakó gerinccel, néhány sérült lappal.
Hang-kép-írás 7. Gion Nándor. Vál. és szerk. Horváth Futó Hargita és Kurcz Ádám István. Bp.-Szenttamás, 2018., Napkút-Petőfi Irodalmi Múzeum-Gion Nándor Emlékház. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
1904-1945 Vegyes háború előtti szocialista könyv és nyomtatvány tétel, 9 db:
Daniel de Leon: A szakszervezkedés égető kérdése. Ford.: Basky Lajos. New York, 1904., Magyar Szocialista Munkás Szövetség, 31 p.;
Vörös Könyvtár 6-7. sz.: Mi van Marx és Engels kommunista kiáltványaiban. hn., én., nyn., felvágatlan lapokkal, 32 p.;
Marchlevszki J.: Mi a bolsevizmus? Bp., 1919., Pallas, 16 p.;
Kunfi-gárda könyvei: Jules Humbert-Droz: A szocializmus A B C-je. Bp., én., Világosság, 11 p.;
Philip Snowden: Ha a Munkáspárt uralomra jut. Ford.: Bartos Zoltán. Bp., 1924., Népszava, 32 p.;
Kéthly Anna: Az ifjúság kérdése. Szociáldemokrata Füzetek 2. sz. Bp., 1932, Népszava, szakadt, sérült, 16 p.;
Szőllős Henrik: Az emberi szervezet csodái. Szocialista Tudás Könyvtára 4. Bp., 1933., Esztergályos János.;
1938 Népszava naptár, foltos, szakadt borítóval.;
Jordáky Lajos: A tudományos szocializmus Franciaországban. Lafargue, Guesde, Juarés. Kolozsvár, 1945, Józsa Béla.;
Változó állapotban, nagyrészt intézményi bélyegzőkkel.