"Élő vonalak". A vonalak mozgása és kifejezése. Rajzolta: Bátki József festő- és szobrászművész. Salgótartján, 1939, a szerző kiadása (Stephaneum-ny.), 3 sztl. lev.+ 60 t. Kiadói haránt-alakú papírkötés, a borító kissé foltos, a gerincnél a ragasztása elengedett.
kolligátum,
Major Henrik Panoptikuma. Írók és hírlapírók karikatúrái, Kosztolányi Dezső előszavával. Tevan-könyvtár 21-25. Békéscsaba, 1913, Tevan Adolf Könyvnyomda. + Nirschy Emilia: A művészi tánc. 10 képpel. Sajtó alá rendezte: Somogyi Gyula. (Budapest), 1918. Táltos (Pápai Ernő ny.). 162 p. 10 t., Kázmér Ernő: Idegen portrék, Mereskovszkij: Michelangelo. Korabeli sérült vászonkötésben.
Németh Júlia: Kolozsvár - Műhely és vonzásközpont. Szemelvények tíz esztendő képzőművészeti krónikájából. A szerző, Németh Júlia (1941-) erdélyi magyar újságíró, műkritikus által Sümegi György (1947-) művészettörténésznek dedikált példány! Székelyudvarhely, 2000, Erdélyi Gondolat Könyvkiadó. Színes és fekete-fehér képekkel, reprodukciókkal illusztrált. Kiadói papírkötésben.
Leon Battista Alberti: A festészetről. Della pittura, 1436. Fordította, a bevezető tanulmányt írta ésa jegyzeteket írta Hajnóczi Gábor. Bp., 1997, Balassi. Kiadói papírkötés.
Gerő László: Magyarországi várépítészet. (Vázlat a magyar várépítés fejezeteiről.) Bp., 1955, Művelt Nép, 511 p. + 1 (térkép) t. Nagyon gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Kiadói kopott félvászon kötés. Megjelent 4500 példányban.
Marx József: Szabó István. Filmek és sorsok. Bp, 2002, Vince Kiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Egészvászon kötésben, papír védőborítóban, szép állapotban.
Székely András: Kós Károly. Bp., 1979, Corvina,(Offset-ny.), 12 p+12 t.. Kós Károly grafikai munkásságának bemutatása, színes illusztrált kiadvány. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói illusztrált, papír mappában, hiánytalanul, jó állapotban.
A művészet kezdetei. Az őskor, Egyiptom, Mezopotámia és a prekolumbián Amerika művészete. Főszerkesztő: dr. Aradi Nóra. Bp., 1990. Corvina. Fotókkal illusztrált. Kiadói műbőr-kötés.