A magyar festészet rejtőzködő csodái. Válogatás magyar magángyűjteményekből II. Bp., 2005. Mű-terem galéria. 336p. Új állapotú dekoratív album. 334. oldalon kis helyen sérült.
A Corvina művészettörténeti korszakokat bemutató sorozatának 9 kötete, teljes sorozat: Római művészet; Hellénisztikus művészet; A barokk művészete; Klasszicizmus és romantika; A XIX. század művészete; Az itáliai reneszánsz művészete; A román kor művészete; A gótika művészete; Bizánci művészet. Bp., 1971-1987, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Entz Géza 3 db tanulmánya: Az erdélyi műtörténetírás kérdéseihez; Kolozsvár környéki kőfaragó műhely a XIII. században. Erdélyi Tudományos Intézet. Kolozsvár, 1945-1946, Minerva. Kiadói papírkötés, helyenként kis szakadásokkal, foltokkal, az egyik sérült, ragasztott borítóval. + A középkori székely művészet kérdései. Erdélyi Tudományos Füzetek 162. sz. Kolozsvár, 1943, Erdélyi Múzeum-Egyesület. Kiadói papírkötés, az egyik sarkánál foltos borítóval és lapokkal.
Dunhill, Alfred: The Pipe Book. Preface by Richard Dunhill. Guilford, 2002, The Lyons Press. Fekete-fehér ábrákkal és képtáblákkal. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Fenyvessy Jeromos: Fra Angelico. Bp., 1947., Officina, 76 p. + 4 t. A 45. oldaltól a 76. oldalig fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, foltos felső lapélekkel, kissé foltos címlappal, intézményi bélyegzőkkel. Számozott (200/155), a szerző Fenyvessy Jeromos (1915-1970) által dedikált példány.