Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 307

16610.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
El Kazovszkij kegyetlen testszínháza. / El Kazovszkijs Cruel Theatre of the Body. Szerk.: Uhl Gabriella. Bp., 2008, Jaffa, 220 p. Gazdag képanyaggal, El Kazovszkij műveinek reprodukcióival illusztrálva. Magyar és angol nyelven. DVD melléklettel. Kiadói papírkötés.
16611.

El Kazovszkij kegyetlen testszínháza. / El Kazovszkij's Cruel Theatre of the Body. Szerk.: Uhl Gabriella. Bp., 2008, Jaffa, 220 p. Gazdag képanyaggal, El Kazovszkij műveinek reprodukcióival illusztrálva. Magyar és angol nyelven. DVD melléklettel. Kiadói papírkötés.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Nádler István. Szerk.: Elsässer Klaudia. (Kiállítási katalógus.) Bp., 2008, Ludwig Múzeum-Kortárs Művészeti Múzeum, 223 p. Gazdag képanyaggal, Nádler István műveinek reprodukcióival illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16612.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
Hegyi Loránd: Korniss Dezső. Bp., 1982, Képzőművészeti Kiadó. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 4000 példányban.
16613.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16614.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Kolb Jenő: Régi játékkártyák. Magyar és külföldi kártyafestés, XV-XIX.század. Összeáll. és magyarázó szöveggel ellátta - -. 80 színes hasonmással. Hungária Könyvek 6. Bp., 1939, Hungária-ny., 78+6 p. Első kiadás. Lapszámozáson belül egészoldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, felül festett lapélekkel, szép állapotban.    A Hungária könyvek sorozatának hatodik kötete. Készült Budapesten, 1939 őszén, a Hungária Nyomda műhelyében, Kner Albert tipográfiai tervei szerint. A fametszeteket Kaza György Grafikai Műintézete készítette, a színes dúcokat Kner Albert véste. Számozatlan példány.
16615.

Kolb Jenő: Régi játékkártyák. Magyar és külföldi kártyafestés, XV-XIX.század. Összeáll. és magyarázó szöveggel ellátta - -. 80 színes hasonmással. Hungária Könyvek 6. Bp., 1939, Hungária-ny., 78+6 p. Első kiadás. Lapszámozáson belül egészoldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, felül festett lapélekkel, szép állapotban. "A Hungária könyvek sorozatának hatodik kötete. Készült Budapesten, 1939 őszén, a Hungária Nyomda műhelyében, Kner Albert tipográfiai tervei szerint. A fametszeteket Kaza György Grafikai Műintézete készítette, a színes dúcokat Kner Albert véste." Számozatlan példány.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
P. Szabó Ernő: Férfi, esőben. Válogatott művészeti írások. Bp., 2014, Press Xpress, 399 p. Színes fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
16616.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16617.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Jovian György: Kiállítási katalógus 1998. Aláírt, hibás nyomás, hiányos. Kiadói papírkötésben.
16618.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Nagy Imre: Följegyzések. Kányádi Sándor előszavával. Bukarest, 1979, Kriterion, 353+(3) p. Szövegközi és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, törésnyommal. Az előszót író Kányádi Sándor saját kezű dedikációjával. Nagy Imre festőművész négy erdélyi múzeumban (Csíkszereda, Zsögöd, Kolozsvár, Marosvásárhely) elhelyezett műveinek felsorolásával, leírásával.
16619.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Don Péter, Pogány Gábor: Aukciós magyar festők és grafikusok szignótára. Bp., 2001, Gesta Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
16620.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
II. Nemzetközi Művészi Fényképkiállítás Budapesten a Műcsarnok termeiben. 1927. szeptember 14. - október 2. Bp., 1927, Athenaeum, 59+5 p.+32 t. (fekete-fehér fotók) + 8 p. Magyar, német, angol és francia nyelven. Benne neves magyar és külföldi fotósok műveivel, közte Pécsi József (2 akt fotó), Angelo (2 fotó), Székely Aladár, Kerny István és mások munkáival. Kiadói papírkötés.
16621.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft