Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 307

4 db kiállítási katalógus - Magyar bútorművészet a XVIII. században + Bútorművészet a XIX. században + Vértesszőlős + A Zalai Zichy Mihály Emlékmúzeum + Nagytétény műemlékei + Margitsziget. Papírkötésben, jó állapotban
16745.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Dr. Bartócz József: A fa és kő mesterei. A magyarországi építőipari céhek. Bp., 1976, Építésügyi Tájékoztató Központ. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé ázott, foltos állapotban. Megjelent 1000 példányban.
16746.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Verhaeren, Émile: Rubens. Ford.: Stefan Zweig. Leipzig, 1913, Insel-Verlag. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, a borítón és a gerincen némi kopással, tulajdonosi névbejegyzéssel és bélyegzővel.
16747.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Mattyasovszky Zsolnay Tamás - Dr. Vécsey Esther: Zsolnay épületkerámiák a Józsefvárosban. / Architectural Ceramics in Józsefváros District VIII. Pécs, 2003, szerzői kiadás, 48 p. Gazdag képanyaggal. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16748.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Musebrink, Philomena: Istenszülő-ikonok. Nyíregyháza, 1994, Örökségünk Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
16749.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Dvorák, Max: Katechismus der Denkmalpflege. Kunsthistorisches Institut der K. K. Zentral-Kommission für Denkmalpflege. Wien, 1918, Anton Schroll & Co. Második kiadás. Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel.
16750.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Gerő László: Magyar műemléki ABC. Bp., 1984, Műszaki. Fekete-fehér ábrákkal. Kiadói műbőr kötésben, szép állapotban.
16751.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Katona Imre: Gorka Géza. Mai magyar művészet. Bp., 1972, Képzőművészeti Alap. Kiadói kartonált papírkötés. + Urbán Nagy Rozália: Gorka Lívia. Corvina Műterem. Bp.,1979, Corvina, 60 p. Gorka Lívia műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.
16752.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Németh Lajos: A művészet sorsfordulója. Bp., 1970, Gondolat. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói papírkötésben, címlapon Sümegi György művészettörténész névbejegyzésével, utolsó néhány lap alsó sarka foltos.
16753.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,43
2,65
Viktor Lazarev: Középkori orosz festészet. Bp., 1975, Helikon. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói kissé sérült papír védőborítóban.
16754.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,43
2,65
Almási Tibor: A győri Képző- és Iparművészeti Társulat 1919-1944. Győr, 1999. XJM
16755.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,43
2,65
Krunák Emese: Somogyi Győző. Mai Magyar Művészet. A szerző, Krunák Emese (1951-) által P. Szabó Ernő (1952-2018) művészettörténész, újságíró, kritikus, szakíró részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1987., Képzőművéseti Kiadó. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói papírkötés. Megjelent 2000 példányban.
16756.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft