Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 307

Dr. Rados Jenő, Hajnóczi Gyula: Építészeti alaktan. Építőipari és Közlekedési Műszaki Egyetem Építészmérnöki Kar. Kézirat. (Jegyzet). Bp., 1957, Felsőoktatási Jegyzetellátó Vállalat, 74 p. + XLVI t. (fekete-fehér ábrák). Javított utánnyomás. Kiadói papírkötés, a borítón és a gerincen néhány kis sérüléssel, Tiszteletpéldány bélyegzéssel. Megjelent 115 példányban. + Hozzá további építészettörténeti ábrák, 78 sztl. lev.
16733.

Dr. Rados Jenő, Hajnóczi Gyula: Építészeti alaktan. Építőipari és Közlekedési Műszaki Egyetem Építészmérnöki Kar. Kézirat. (Jegyzet). Bp., 1957, Felsőoktatási Jegyzetellátó Vállalat, 74 p. + XLVI t. (fekete-fehér ábrák). Javított utánnyomás. Kiadói papírkötés, a borítón és a gerincen néhány kis sérüléssel, "Tiszteletpéldány" bélyegzéssel. Megjelent 115 példányban. + Hozzá további építészettörténeti ábrák, 78 sztl. lev.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
cca 1971 Dr. Rados Jenő: Magyar építészettörténet (Bp., 1971, Műszaki Könyvkiadó, II. kiadás) c. könyvével kapcsolatos (egy mappányi) anyag: cikkek, recenziók, bírálatok, stb.
16734.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
1925 Rados Jenő: A mohácsi fogadalmi templom tervpályázata. Melléklet az Építő Ipar - Építő Művészet 1925. III. 15. számából. (Bp.), Franklin-ny., 1 sztl. lev. Papírborítóban, kis szakadással.
16735.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Dunkel Norbert: Művészekről. Emlékek, intimitások, furcsa élmények, víg és komoly események. Bp.,1935,Kir. M. Egyetemi Nyomda. Átkötött félvászon-kötés, kissé foltos borítóval.
16736.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Bán András: Kéri Ádám. A művész, Kéri Ádám (1944-) Munkácsy Mihály-díjas (1998) magyar festő- és szobrászművész által Sümegi György (1947-) művészettörténésznek dedikált! Bp., 1984, Képzőművészeti. Kiadói papírkötés.
16737.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Rolfs, Wilhelm: Neapel I. Die alte Kunst. Leipzig, 1905, E. A. Seemann. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, festett lapélekkel, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel.
16738.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
R. Tombor Ilona: Régi festett asztalos munkák a XV-XIX. században. Bp., 1967, Corvina. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1750 példányban.
16739.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
16
Wright, Frank Lloyd: Testamentum. Bp., 1974, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 5000 példányban.
16740.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Ernesto Grassi: A szépség ókori elmélete. Pécs, 1997., Tanulmány Kiadó. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
16741.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Bach Melitta-Lackó Mihály: Leskelődők. Bp.,[1992],Corvina. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papír-kötés, foltos.
16742.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Gömör Béla: Kisplasztikai körkép. 41 művész 50 alkotása. Gömör Tamás műtárgyfotóival. Bp., 2005, GMR Reklámügynökség. Gazdag képanyaggal illusztrált. Benne Csíkszentmihályi Róbert, Fajó János, Ferrenczy Béni, Kass János, Kisfaludi Strobl Zsigmond, Kő Pál, Mattis Teutsch János, Medgyessy Ferenc, és mások. Kiadói kartonált kötés, volt könyvtári példány, jó állapotban.
16743.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Tasnádiné Marik Klára: A bécsi porcelán. Bp., 1975, Corvina. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóval.
16744.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft