G. J. Potter: A kártyajáték művészete. I. rész: A kontraktbridge (Plafondbridge) szabályai. Ford.: Ujlaky Tibor. Bp., 1930, Lingua Kiadó és Könyvkereskedelmi Rt., 32 p. Kiadói tűzött papírkötés, sérült, kissé foltos borítóval, egy kézzel írt lap utólag belefűzve.
Verne Gyula: Két évi vakáció. II. köt. Ford.: Huszár Imre. Verne Gyula Összes Munkái. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 216 p. Negyedik kiadás. Egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Móra Ferenc: A fele sem tudomány. Bp.,1948,Bibliotheca. A borító Fischer Ilona (Filo, 1910-1986) munkája. Posztumusz első kiadás! Kiadói félvászon-kötés, kiadói sérült papír védőborítóban.
Ráth-Végh István: Fejedelmi bálvány. Bp., 1954, Művelt Nép, 348 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel. Megjelent 5000 példányban.