Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 396

Jack London: A vadállat; A skarlát. (Egy kötetben). Ford.: Körmendy Viktor. Bp., 1925, Légrády. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, sérült borítóval, helyenként kissé foltos.
17578.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Kőrösi Csoma Sándor: Buddha élete és tanításai. Ford., az előszót írta és jegyzetekkel ellátta: Bodor András. Bukarest, 1972, Kriterion. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval.
17579.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Verne Gyula: Egy uszó város; A zártörők. (Egy kötetben). Ford.: Miskolczi Henrik. Nemes Mihály és Geiger Richard rajzaival. Verne Gyula munkái. Bp., é.n., Tolnai, 170+(1) p. Oldalszámozáson belüli fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, sérült borítóval, néhány kissé sérült lappal.
17580.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Jean de La Fontaine: A szerelmes kurtizán. Válogatott széphistóriák. Ford.: Babits Mihály, Jékely Zoltán, Rónay György. Bp., 1963, Magyar Helikon. Győry Miklós rajzaival illusztrálva. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés. Megjelent 1400 számozott példányban, ebből az 652. számú példány.
17581.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
Móra Ferenc: Hannibál feltámasztása. Az első cenzurázatlan kiadás. Bp., 2004. Argumentum. Kiadói papírkötésben
17582.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
Szathmári Gábor: Ötven év tollal. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp., 2004., Dura Stúdió. Kiadói papírkötés.
17583.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
17584.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Hernádi Gyula: Az ég bútorai. Válogatott elbeszélések. Bp., 1976, Szépirodalmi Könyvkiadó, 524 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. A szerző által Balogh Emese (1939-2014) színésznő részére DEDIKÁLT példány.
17585.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Tamási Áron: Ragyog egy csillag. A tábla rajzát Fenyves Sándor tervezte. Bp.,1938, Révai, 268 p. A tábla rajzát Fenyves Sándor (1907-1944) grafikus, illusztrátor, festő tervezte. Kiadói festett, fatáblás-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, laza, kissé sérült fűzéssel.
17586.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Tompa Mihály versei. V. köt.: Beszélyek. Balladák. Pest, 1858, Heckenast Gusztáv, 214+(2) p. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, hiányzó gerinccel, sérült, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
17587.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Barabás Gyula: Elveszett arcok. Bp., 1938, Singer és Wolfner, 230+(1) p. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, egyébként jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
17588.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Gyurácz Ferenc: Személyes ügyeim. Tanulmányok, esszék. A szerző által Dr. Bőzsöny Ferenc (1931-2018) a Magyar Rádió egykori főbemondója részére dedikált példány. A Magyar Nyugat Történeti Kiskönyvtára, 10. Vasszilvágy, 2009., Magyar Nyugat. Kiadói kartonált papírkötés.
17589.

Kikiáltási ár:
800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft