Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 396

[Pápai Páriz Ferenc (1649-1716)] Francisco Páriz Pápai: Dictionarium Manuale Latino-Ungaricum et Ungarico-Latino Germanicum. [Latin-magyar, magyar-latin szótár]. Cibinii (Nagyszeben), 1782, Samuelis Sárdi & Martini Hochmeister, (20)+648 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott, kissé sérült borítóval, helyenként foltos lapokkal, szúrágta lyukakkal.
17398.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
17399.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
17400.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
17401.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Az Miasszonyunk Szíz Mária csodáiról való Hét Legenda mellyeket egynihány szenteknek életeknek rövid Históriájával egyetemben több régi magyar manuskriptumokból kiszedegetett Király György.  Gyomán, 1942. Kner Izidor, 95 p.+ 4 t. Kozma Lajos fametszeteivel, valamint könyv-, záródíszeivel, és iniciáléival illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban.  Fenyő Andor (1904-1971) Munkácsy Mihály-díjas festőművész névbélyegzőjével.
17402.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Nagy Attila: Lopakodó szabadkőművesség. Debrecen, 2001, Uropath Bt., 108 p. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző által (Kobzos) Kiss Tamás (1950-2015) Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas énekes, zenész részére DEDIKÁLT példány.
17403.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Juhász Gyula: Fiatalok, még itt vagyok! Versek. Babits Mihály előszavával. Kontuly Béla rajzaival. Szeged, 1935, Magyar Téka, 78 p. + 4 t. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval és gerinccel, kissé sérült lapszélekkel, az utolsó két lap felvágatlan. A könyv a Magyar Téka hatodik kiadványa (II. sorozat I. kötet), amely kizárólag a Magyar Téka tagjai számára készült. Számozatlan példány.
17404.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Várossy Gyula: Jóizü történetek. Humoros elbeszélések. Sarlay Imre rajzaival. Bp., 1898, Marián György, (4)+236+(1) p. Első kiadás. Szövegközi fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói illusztrált, festett egészvászon-kötés, kopottas, kissé sérült borítóval, helyenként sérült lapokkal, a 69-76. oldalak kijárnak. Korabeli ajándékozási bejegyzéssel.
17405.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Sütő András: Három dráma. A szerző, Sütő András (1927-2006) Kossuth-díjas erdélyi magyar író által DEDIKÁLT példány! Bukarest, 1978, Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kissé kopott papír védőborítóval.
17406.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00
Szabó István: Egy legionista naplója. Kalandregény. Eredeti naplójegyzetek alapján sajtó alá rendezte: Andrée Dezső. Noviszád, [1932], Uránia, 274+(2) p. Átkötött félvászon-kötésben, átkötéskor az eredeti papírborító egy részét felhasználták.
17407.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Cervantes Saavedra, Miguel de: Don Quijote de la Mancha. Bp., 1875, Légrády. Félvászon kötés, kopottas állapotban
17408.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Krasznahorkai László: Az ellenállás melankóliája. Bp., 1985, Magvető. Első kiadás. A borító Deim Pál festményének felhasználásával Reén Gitta készítette. Kiadói papírkötés.
17409.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft