Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 240

15034.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Szigethi Gyula Mihály: Székely-Udvarhelynek, a Nemes Székely Nemzet Anya-Városának leírása. Székelyudvarhely, 2001, Litera. 30p. Kiadói papírkötés.
15035.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Kovács Árpád: A székelyudvarhelyi Ferences templom. Székelyudvarhely, 2007, Litera-Veres. 46 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötésben.
15036.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Vásárhelyi Z. Emil: Művészetében élő Kolozsvár. Székelyudvarhely, 2004, Litera. 59 p. Kiadói papírkötés.
15037.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Kós Károly: Mátyás király születési háza. Székelyudvarhely, 2004, Litera. 30p. Kiadói papírkötés.
15038.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Fedinec Csilla: A kárpátaljai magyarság történeti kronológiája. 1918-1944. Nostra Tempora 7. Galánta-Dunaszerdahely, 2002., Fórum Intézet - Lilium Aurum Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, a kötés a 324-325 között sérült.
15039.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Zseliczky Béla: Kárpátalja a cseh és szovjet politika érdekterében. 1920-1945. Politikatörténeti Füzetek. X. Bp.,1998,Napvilág. Kiadói papírkötés.
15040.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
[Steinen, Karl von den (1855-1929)]: dr. Steinen Károly: Közép-Brazília természeti népei között. A második Xingú-expedició (1887-1888) útjának vázolása és eredményei. 3 térképpel. Ford.: dr. Bátky Zsigmond. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), Franklin, 275 p. +11 (fekete-fehér fotók) +3 (térkép) t. Egészoldalas és szövegközi illusztrációkkal, fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval.
15041.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Scott utolsó útja. Scott naplója és útitársainak feljegyzései. Fordította Halász Gyula. Fekete-fehér képekkel illusztrált, térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, borítón kis kopásnyomokkal. Belső oldalon tulajdonosi bejegyzéssel.
15042.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében. I-II. köt. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Ford.: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Gazdag szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, kissé kopott borítóval, a gerincen sérüléssel, helyenként foltos lapokkal, kihajtható térkép nélkül, intézményi bélyegzővel.
15043.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Forbáth László: A megújhodott Mongolia. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, É.N., Franklin-Társulat. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. Kopott borítóval, belül kissé szakadt kötéssel, de belül szép állapotban.
15044.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Cholnoky Jenő: Afrika. I-II. köt. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 4+264 p. + 1 t. (színes, kihajtható térkép); 4+1+267-488 p. + 1 t. Gazdag szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, a borítón kisebb kopásnyomokkal.
15045.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft